Georgia Diamond Bridgeپل الماس گرجستان

شرح

جدیدترین پل معلق شیشه ای جهان با نوار الماسی شکل معلق در مرکز خود متمایز است. پل الماس گرجستان که با دو ساعت رانندگی در غرب تفلیس پایتخت گرجستان فاصله دارد، 240 متر طول و 280 متر در بالاترین نقطه خود، بالای کف دره قرار دارد.

اکنون یک الماس در آسمان کشور گرجستان وجود دارد – به شکل یک میله شیشه ای که از پلی آویزان در حدود 900 فوت بالای دره داشباشی (همچنین به عنوان دره تسالکا نیز شناخته می شود) معلق است.

پل الماسی به طول 787 فوت افتتاح شد که طبق گفته شرکت سرمایه گذاری Kass Group که از این پروژه حمایت می کرد، نامگذاری شده است. این گروه این دهانه را «جواهر تاج» با «نخستین میله آویز در نوع خود» در مرکز می‌نامد که می‌گوید «یک جاذبه منحصر به فرد برای گردشگران بین‌المللی و همچنین ساکنان محلی خواهد بود».

میله شیشه ای که دارای چندین سطح است، در بالاترین نقطه پل قرار دارد و به رکوردهای جهانی گینس ارسال خواهد شد با این امید که به عنوان رستوران معلق در بالاترین نقطه از یک پل، اکاترین توردیا از کاس، گواهی شود.

یک پل شیشه ای منحصر به فرد به طول 240 متر بر روی دره داشباشی در گرجستان افتتاح شد
یک پل شیشه ای منحصر به فرد به طول 240 متر بر روی دره داشباشی در گرجستان افتتاح شد

سرمایه گذاری در پل الماس گرجستان

به گزارش CNN، این پل همچنین دارای یک زیپ لاین برای میهمانان، پیست دوچرخه سواری و همچنین صخره نوردی است، در حالی که گروه Kass همچنین می گوید نمایش های نور لیزری وجود خواهد داشت که از مرکز بازدیدکنندگان و رستوران قابل مشاهده است.

این ساختار شفاف به چشم‌اندازهای جدیدی از بنای طبیعی دره داشباشی (همچنین به نام داشباش و تسالکا شناخته می‌شود)، با رودخانه کتسیا که از میان صخره‌های آتشفشانی می‌گذرد، و آبشارهای دیدنی و حیات وحش متنوع در منطقه، امکان‌پذیر است. به گفته آژانس مناطق حفاظت شده گرجستان، “پوشش گیاهی اکوسیستم اطراف نسبتاً کم است، در حالی که گیاهان در دامنه های شیب دار دره و آبشارهای خیره کننده، چشم انداز ریز کاملاً متفاوتی را با جانوران خاص میکرو اقلیم ایجاد می کنند.”

این پارک همچنین دارای مسیری به طول حدود یک مایل از مرکز بازدیدکنندگان از طریق دره تا آبشاری است که معمولاً حدود یک ساعت طول می کشد تا پیاده روی کنید.

در مناطق اطراف اقامتگاهی وجود ندارد، اما روستای داشباش در تسالکا 10 دقیقه با ماشین فاصله دارد. گروه Kass همچنین گفت که برنامه‌هایی برای ساختن یک «تفریح ​​انحصاری شامل 100 واحد ممتاز» و همچنین امکانات دیگر مانند استخرها و مناطق کمپینگ وجود دارد.

صاحبان این جاذبه ادعا می کنند که طولانی ترین و بلندترین سازه تعلیق جهان است. یک رستوران الماس شکل در مرکز پل قرار دارد. نمای پانورامایی خیره کننده ای از دره را ارائه می دهد. این مکان بلافاصله نامزد ثبت در کتاب رکوردهای گینس به عنوان مرتفع ترین رستوران معلق جهان شد.

سرمایه گذاری در پل الماس گرجستان
این پل با سرمایه گذاری 120 میلیون روپیه (40.8 میلیون دلار / 39 میلیون یورو) از شرکت Kass Land راه اندازی شد،

بازدید از جاذبه های گردشگری جدید هزینه دارد. قیمت بلیط بزرگسالان 49 لاری (17 دلار) و برای کودکان 3 تا 12 سال 34 لاری (12 دلار) است. کودکان نوپا زیر سه سال رایگان هستند. علاوه بر پل کانیون داشباشی، بازدیدکنندگان همچنین می توانند از بانجی جامپینگ، زیپ لاین ها و مسیری خوش منظره منتهی به آبشار لذت ببرند.

دره داشباشی در پارک ملی الگتی در 90 کیلومتری تفلیس واقع شده است. داشباشی در سال 2016 در گرجستان وضعیت یک اثر طبیعی را دریافت کرد که ساخت این پل اولین سرمایه گذاری بزرگ در اکوتوریسم در این منطقه بود. Kass Land بیش از 40 میلیون دلار در این پروژه سرمایه گذاری کرد.

مرکز بازدیدکنندگان، مسیرهای دسترسی به دره با چشم‌اندازهای پانوراما، فضای پارکینگ، تاب، خط دوچرخه، کلبه‌ها و یک مجموعه هتل در محوطه اطراف پل ترتیب داده شده است.

نخست وزیر گرجستان، ایراکلی گاریباشویلی، در مراسم افتتاحیه در 14 ژوئن شرکت کرد و گفت: “این مکان منحصر به فرد نمونه بارز تلاقی حفاظت از میراث ما و توسعه زیرساخت های مدرن در سطح جهانی است.” گزارش یک رسانه محلی

ایراکلی گاریباشویلی، که در مراسم افتتاحیه اوایل امروز حضور داشت، گفت که سرمایه گذاری در منطقه برای 250 شغل ایجاد کرده است و به “اولویت های اصلی” دولت، حفاظت از میراث طبیعی و توسعه اکوتوریسم در راستای “بین المللی” اشاره کرد.».

گاریباشویلی با بیان اینکه این مکان منحصر به فرد نمونه بارز تلاقی حفاظت از میراث ما و توسعه زیرساخت های مدرن در سطح جهانی است، گفت: زیرساخت های جدید باعث تشویق و تسهیل توسعه خدمات گردشگری در منطقه اطراف دره می شود. عملیات ساخت و ساز این پروژه در تابستان 2019 آغاز شد.

پل الماس یا پل شیشه ای
این پل از روی دره با یک کافه “الماس شکل” در وسط ساختمان در ارتفاع 200 متری آویزان شده است.

امکانات محلی در تنگه داشباشی

بنای طبیعی تنگه تسالکا (داشباش) دره ای است که توسط رودخانه کتیا در بستر نهر بریده شده از میان سنگ های آتشفشانی فلات آتشفشانی داشباش حک شده است که به دلیل کمیاب بودن و تنوع زیستی آن متمایز است. در ارتفاع 1110-1448 متری از سطح دریا واقع شده است. آبشار داشباشی که در میان سبزه پنهان شده است، با زیبایی بهشتی خود، بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند. محبوبیت دره نیز به این دلیل است که مسافت پیاده روی آن کم است و هرکسی می تواند به راحتی و بدون تلاش زیاد در تور گرجستان از این مکان شگفت انگیز دیدن کند.

پل الماس 240 متری با محیط زیست ترکیب کاملی دارد و به لطف منطقه دید 360 درجه، به بازدیدکنندگان نوید یک ماجراجویی فراموش نشدنی را می دهد. در وسط یک سازه الماس شکل بر روی پل، یک کافه Diamond 360⁰ قرار دارد که جایگاه خود را در کتاب رکوردهای گینس با وضعیت بلندترین رستوران آویزان بر روی پل خواهد گرفت. رستوران الماس و کافه باغ الماس را در منطقه پیدا خواهید کرد

قبل از بازدید از رستوران‌ها، می‌توانید مسیر 1.5 کیلومتری را طی کنید که شما را از دره پایین می‌برد و به رودخانه می‌رسید. زیپ لاین دوچرخه در زیر پل شیشه ای کشیده شده است، جایی که می توانید یک دوچرخه سواری فراموش نشدنی در زندگی خود داشته باشید.

پل الماس در تفلیس
یک پل شیشه ای 240 متری با یک کافه معلق برای بازدیدکنندگان دره داشباشی در جنوب گرجستان

 

موقعیت جغرافیایی

کشور: گرجستان
شهر: تفلیس
آدرس: Dashbashi, Georgia
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی