ارمنستان و کووید-۱۹

ارمنستان تمام محدودیت‌های سفر در ارتباط با کووید-۱۹ را لغو کرد.

ارمنستان در حال تبدیل شدن به یک جاذبه توریستی محبوب است که این کشور کوچک اما جذاب دارای تاریخ غنی است. ارمنستان، که اولین کشوری بود که مسیحیت را به عنوان دین ملی خود اعلام کرد، برخی از خیره کننده ترین مناظر اروپا را به رخ می کشد و قله کوه آرارات بر خط افق کشور تسلط دارد. این کوه با وجود اینکه قله آن درست بر فراز مرز ترکیه قرار دارد، نماد ملی ارمنستان است و آرارات به دلیل ذکر آن در کتاب مقدس، توسط مردم محلی مقدس است – جایی که کشتی نوح در آنجا فرود آمد. ارمنستان خانه بی‌شماری صومعه‌های زیبا است و اغلب در مناطقی با زیبایی‌های طبیعی فوق‌العاده یافت می‌شوند.

 دولت ارمنستان اعلام کرد: تمام محدودیت‌های مرتبط با همه‌گیری کووید-۱۹ برای سفر به این کشور لغو شده است و مسافران می‌توانند با مجوزهای معتبر به مانند گذشته به این کشور سفر کنند.

ارمنستان در همسایگی ایران قرار دارد که ویزای آن هنگام ورود و در مبادی مرزی با اعتبار ۳ تا ۹ ماه صادر می‌شود. ارمنستان در سال‌های اخیر در شمار کشورهای پرسفر ایرانی‌ها قرار گرفته است.

ارمنستان تمام محدودیت‌های سفر را لغو کرد
ارمنستان تمام محدودیت‌های سفر در ارتباط با کووید-۱۹ را لغو کرد.

علاوه‌بر ارمنستان، ‌ترکیه و گرجستان، از جمله کشورهای همسایه ایران هستند که دیگر محدودیتی برای سفر ندارند. پیش از این نیز، ۳۰ کشور اروپایی محدودیت‌های کووید را برای مسافران به طور کامل لغو کرده‌اند. این درحالی است که بسیاری از کشورهای آسیایی  مقررات محدودکننده کرونا برای سفر در دوران همه‌گیری کووید را متعهدانه ادامه داده‌اند. در ایران نیز طبق آخرین مصوبه ستاد کرونا، مسافران برای ورود به کشور همچنان باید مدارک واکسیناسیون و یا بهبودی از بیماری کووید یا تست PCR را نشان دهند.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی