کاربرد واقعیت مجازی در هتلداری و گردشگری

فناوری مجازی بخش مهمی را در صنعت هتلداری و گردشگری در دهه کنونی ایفا کرده است. فناوری در کاهش هزینه ها، بهبود عملکرد عملیاتی، و ارتقای خدمات و تجربه مصرف کننده خدمت کرده است. هم مصرف کنندگان و هم شرکت ها می توانند از ارتباطات پیشرفته، رزروها و سفارشات خدمات مهمان سود ببرند. کاربرد واقعیت مجازی در هتلداری و گردشگری در واقع فناوری گردشگری و هتلداری را تشویق کرده است تا کار پرهزینه انسانی را با عملیات فناوری جایگزین کند. این مزایا هزینه های نیروی کار را کاهش می دهد، اما به همین ترتیب به جلوگیری از مشکلات خدمات مشتری کمک می کند. 

به طور کلی، مفهوم گردشگری VR امکان تعامل بین کاربران و فضای مجازی ایجاد شده توسط ویدیوهای گردشگری VR را فراهم می کند. بر این اساس، واقعیت دیگری را برای کاربرانی که بدون اینکه واقعاً به مکان مراجعه می کنند، ایجاد کند.

تجربه سفر با کاربرد واقعیت مجازی در هتلداری و گردشگری
تجربه سفری متفاوت با VR

چرا کاربرد واقعیت مجازی در هتلداری و گردشگری مهم است؟

در حالی که بسیاری از کاربردهای واقعیت مجازی پیشرفته مبتنی بر سرگرمی هستند، کسب‌وکارها با پتانسیل واقعیت مجازی که یک ابزار بازاریابی است، اطلاعات مهم را به شکلی که واقعاً می‌توانند تجربه کنند به مشتریان بالقوه منتقل می‌کنند و افکار متعدد هیجان‌انگیزی را به‌دست می‌آورند.

در تجارت هتلداری، VR به دلیل انبوه اطلاعاتی که مشتری معمولی قبل از اینکه واقعاً اتاق هتل خود را رزرو کند، به آن نیاز دارد، بسیار ارزشمند شده است. جدای از خواندن توضیحات، که ممکن است قابل اعتماد تلقی شود یا نشود، این امکان را به مشتریان پیشنهاد می کند که با همه چیز برای خود روبرو شوند.

VR در کسب و کار هتلداری و گردشگری تخمین زده می شود که یک فناوری اطمینان بخش است که با ارائه فضای سه بعدی تعاملی که توسط رایانه اختراع شده است، یک اثر غالب در فریب حواس، به فرض اینکه در یک محیط مجازی در دسترس است، دارد.

این نوع شبیه‌سازی‌ها می‌توانند هر مکان توریستی یا جاذبه‌ای را که به‌عنوان تصاویر سه‌بعدی نشان داده می‌شوند، که توسط رایانه‌های قوی که یک محیط مجازی جامع (VE) ایجاد می‌کنند، نشان دهند. VE تنها یک فضای دیجیتال مجازی ایجاد شده است که به کاربر این امکان را می دهد که توسط تجهیزات VR حس کند که انگار قبلاً در داخل آن وجود دارد.

چرا کاربرد واقعیت مجازی در هتلداری و گردشگری مهم است؟
چرا کاربرد واقعیت مجازی در هتلداری و گردشگری مهم است؟

یک سیستم VR کامل به عنوان نوعی رابط بین کاربر اصلی جهان در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال، این احتمالاً به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا یک تفریح ​​عملی از مکانی در یک هتل انجام دهند، یا نگاهی 360 درجه به فضای هتل داشته باشند.

اساساً، این امر مدیریت هتل را قادر می‌سازد تا از نوعی بازاریابی «قبل از خرید خود، آن را امتحان کنید» که برای دهه‌ها در صنایع غذایی رایج بوده است، بهره‌مند شود.

واقعیت مجازی چگونه در صنعت هتلداری استفاده می شود؟

پتانسیل کامل حضور مجازی در کسب و کار هتلداری اخیراً شناسایی شده است. اما، بهترین سه روش فعلی این فناوری در زیر توضیح داده شده است:

تور مجازی در هتل

این یکی از کاربردهای رایج فناوری واقعیت مجازی در صنعت هتلداری است. این سفرها را می‌توان به صورت رایگان در وب‌سایت‌های هتل تجربه کرد و به مهمانان یا مشتریان احتمالی این امکان را می‌دهد که قبل از رزرو یا قبل از اینکه به هتل بروند، به اتاق خواب هتل یا سایر مناطق هتل نگاهی بیاندازند. در حالی که این تورهای رایگان با هدست واقعیت مجازی کاملاً تجربه می شوند و با فناوری ویدیوی 360 آن کار می کنند.

فرآیندهای رزرو مجازی

در نهایت، یکی از جذاب‌ترین کاربردهای واقعیت مجازی در گذشته اخیر، دنیای فرآیندهای رزرو واقعیت مجازی بوده است. این امر اخیراً توسط سازمان‌هایی مانند آمادئوس به کار گرفته شده است و مشتریان را قادر می‌سازد تا پروازها را تماشا کنند، قیمت هتل‌ها را بررسی کنند و همچنین اتاق‌ها را در یک هدست حضور مجازی رزرو کنند.

این پتانسیل هنوز به طور کامل مورد استفاده قرار نگرفته است، اما واضح است که درک کنیم که چگونه روش رزرو VR و فرآیند آن می‌تواند مشتریان را برای عبور از مکان‌های هتل مجازی، تجربه مناظر رایج و سپس رزرو یکپارچه اتاق، توانمند کند.

تور مجازی
تور مجازی از کاربرد واقعیت مجازی در هتلداری و گردشگری

 تور مجازی

یکی از رایج‌ترین ارزش‌های واقعیت مجازی در این منطقه هتلداری، اختراع تور های مجازی، با استفاده از فناوری ویدیویی با کیفیت بالا 360 درجه است. در طول این مدت، کاربران می توانند با یک بازی مجازی از مراحل متمایز سفر، از پرواز تا رسیدن به هر یک از مناظر ضروری روبرو شوند.

واقعیت مجازی در گردشگری

در اروپا، بسیاری از کشورها راه حلی تهاجمی برای بستن خطوط مرزی برای جلوگیری از انتشار عفونت ویروس ارائه کرده اند. علاوه بر این، چندین سیاست فاصله گذاری اجتماعی در سراسر اروپا اعمال شده است که مردم را در خانه نگه می دارد. به گفته انجمن حمل و نقل هوایی (LATA)، بهبود صنعت مسافرت جهانی 4 سال طول می کشد. در طول زمان کاهش واقعیت، واقعیت مجازی می تواند یک درمان باشد.

مفهوم گردشگری واقعیت مجازی

اساساً، گردشگری واقعیت مجازی ممکن است مفهوم جدیدی در دنیای اخیر نباشد. برای برخی از برنامه های کاربردی که در چندین بازار در دسترس هستند، وارد مراحل اولیه نوآوری شده است. در مورد تصمیم گیری مسافران، تقریباً 50 درصد از شهروندان اتحادیه اروپا اعتراف کردند که از ابزارهای VR به عنوان اولویت در انتخاب مقصد آینده خود در سفر استفاده می کنند. علاوه بر این، بیش از 10٪ از پاسخ دهندگان مایل به پرداخت برای محصولات تور مبتنی بر واقعیت مجازی بودند.

بر این اساس، گردشگری واقعیت مجازی ممکن است به یک فناوری ضروری برای آژانس‌های مسافرتی آنلاین تبدیل شود که در فعالیت‌های بازاریابی سفر ظاهر می‌شود. آلمان در استفاده از گردشگری واقعیت مجازی برای ارتقای جاذبه های سفر خود پیشرو است. گردشگری واقعیت مجازی با طراحی ویدیوهای 360 درجه که هر گوشه از مکان را پوشش می دهد، سفر را زنده نگه داشته است.

مفهوم گردشگری واقعیت مجازی
مفهوم گردشگری واقعیت مجازی

فناوری‌های واقعیت مجازی، راه‌حل‌های نرم‌افزار سفر را قادر می‌سازند تا عکس‌ها یا ویدیوهای تعاملی ایجاد کنند و تجربه واقعی را به کاربران اضافه کنند. فراتر از محدودیت دیدگاه ثابت با فیلم‌ها و عکس‌های سنتی، گردشگری واقعیت مجازی با هدف ثبت کل فضا بود. 

وقتی صحبت از VR می شود، تصاویر تولید شده توسط رایانه (CGI) در راس آن قرار دارند. CGI که ​​به طور گسترده در صنعت بازی استفاده می شود، در حال حاضر برای سازندگان ویدیو به عنوان تورهای واقعیت مجازی 360 استفاده می شود. که در آن، برای گرفتن صحنه های چندگانه به دوربین های همه جهته نیاز دارد، که در ادامه در یک ویدیوی گردشگری واقعیت مجازی به هم متصل می شوند. 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی