بازدید ۷۰ هزار مسافر نوروزی از غار علیصدر

فرماندار کبودراهنگ از بازدید ۷۰ هزار نفر مسافر نوروزی از غار علیصدر واقع در بخش گل تپه این شهرستان خبر داد.

غار علیصدر موجودی زنده بوده و آرام اما پیوسته در حال تغییر است. از ویژگی‌های این غار وجود طبقات دوم و فوقانی، استحکام و استقامت خاص در ترکیب سنگها، نداشتن هیچگونه حیات جانوری و پوشش گیاهی چه در آب و چه در فضای خشکی غار و وجود اکسیژن و هوای مطبوع است. اگر شمعی در غار روشن کنید شعله شمع هیچ حرکتی نخواهد داشت. با این وجود در این غار به هیچ عنوان احساس تنگی نفس نخواهید داشت

مسلم غلامی ضمن قدردانی از زحمات دستگاه های خدمات رسان در ایام نوروز اظهار کرد: در ایام نوروز ۳۲ تصادف در محورهای مواصلاتی این شهرستان رخ داده که با توجه به افزایش ترددها در محورهای مواصلاتی نسبت به مشابه سال قبل کاهشی است.

غار علیصدر
غار علیصدر

وی افزود: در ایام نوروز بیش از ۱۲۰ هزار گردشگر و مسافر به این شهرستان مراجعه و از جاذبه های گردشگری این شهرستان در ایران بازدید کردند که بیشترین بازدید به ترتیب از غار علیصدر، باغ وحش علیصدر و تالاب شیرین سو انجام شده است.

غلامی در ادامه با اشاره به اینکه خوشبختانه خدمات مناسبی به این گردشگران در ایام نوروز توسط دستگاه های خدمات رسان ارائه شده است، گفت: در ایستگاه های طرح سلامت در نقاط پرتصادف محورهای شهرستان در محور کبودراهنگ به سوباشی و علیصدر در مجتمع خدماتی رفاهی شهید بهشتی واقع در روستای کوهین و سه راهی سوباشی که با همکاری دستگاه های خدمات رسان، راهداری، پلیس راه، اورژانس، هلال احمر و میراث فرهنگی ایجاد شده بود، خدمات شبانه روزی قابل توجهی به مسافران در این ایستگاه ها ارائه شده که جای تقدیر دارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی فرمانداری کبودراهنگ، وی با بیان اینکه تا آغاز سفرهای تابستان تلاش می‌شود نقاط حادثه خیز در محورهای شهرستان رفع شود، خاطرنشان کرد: به زودی پلیس راه محور همدان- بیجار در بخش گل تپه احداث خواهد شد.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی