شکل جدید صنعت هواپیمایی در آینده

در حالی که جهان به آینده خود پس از COVID-19 فکر می کنید، بسیاری در تعجب هستند که چگونه و چه زمانی همه چیز به حالت عادی باز می گردد. بدون شک، تأثیر همه‌گیری COVID-19 بر صنعت هواپیمایی بی‌سابقه و گسترده بوده و خواهد بود و خطوط هوایی را در همه جا، در دنیای به هم پیوسته‌تر تحت تأثیر قرار می‌دهد. در این مقاله، در مورد اینکه چگونه آینده ممکن است برای خطوط هوایی با فروکش کردن بحران COVID-19 باشد، بررسی می شود، چشم‌انداز پس از این سونامی اقتصادی را بررسی و اینکه چگونه صنعت هواپیمایی در آینده باید عملیات‌های خود را برای رشد و بقا دوباره مهندسی کنند.

پیروزی تلاش های انسانی

بیایید با برداشتن یک گام به عقب و درک این موضوع شروع کنیم که صنعت هواپیمایی، پیروزی تلاش انسان است. خطوط هوایی پالایش علم و مهندسی، مدیریت ریسک و اوج زیرکی تجاری هستند. مسلماً، توانایی درک و اندازه گیری ریسک و ایجاد یک تجارت جهانی که سطحی از سفر و سرعت را بسیار جلوتر از سایر اشکال حمل و نقل ارائه می دهد، چیزی است که بسیار خاص است. وقتی حالتی را در نظر می گیرید که در آن 100 نفر را در یک لوله فلزی محصور می کنید و با سرعت 37000 فوت با سرعت 500 مایل در ساعت حرکت می کنید، نمی توانید چیزی جز حیرت داشته باشید. از طرفی، تکنولوژی در خطوط هوایی، دائماً زندگی مسافران را به سمت بهتر شدن تغییر می‌دهد.

از زمان شروعش در دهه 1960، صنعت هواپیمایی مدرن، نژاد بشر را به عصر فضا آورده است و اقتصادهای دور را قادر ساخته است تا با هم به عنوان یک جامعه وجود داشته باشند و جهان را برای همه ما به هم متصل کنند. می توان آن را یکی از قدرتمندترین موتورهای تمدن بشری اخیر دانست. همه ما انتظار داریم که بتوانیم در عرض یک روز یا بیشتر به هر نقطه از جهان برسیم و این یک دستاورد شگفت انگیز بشری است.

پیروزی تلاش های انسانی
پیروزی تلاش های انسانی

این دستاورد نه تنها از طریق فناوری، بلکه با تفکر تجاری، سرمایه گذاری و برنامه ریزی صحیح حاصل شده است. خطوط هوایی از تقاضا برای سفر سود برده اند و این تقاضا باعث ایجاد خطوط هوایی بیشتر و بیشتری شده است. تا زمانی که بحران کووید-19 هم به نظر می رسید پایانی برای این تقاضا نبود، با افزایش رفاه در سراسر جهان، این تقاضا سال به سال افزایش یافته است. با این حال، تأثیر بی‌سابقه بحران کووید-19 باعث شده است افراد نزدیک به یکدیگر در یک هواپیما با تأثیرات وخیم آن محدود شوند. به منظور تلاش و محافظت از صنعت، دولت‌ها برای کمک به کسب‌وکارهای ملی بزرگ‌تر خود در جایی که آگاهی از اهمیت و ارزش این شبکه‌های هواپیمایی جهانی برای کشورهایشان وجود دارد، وارد عمل شده‌اند. برخی از خطوط هوایی محتاطانه عمل کرده اند و از ترازنامه خود در سال های اخیر محافظت کرده اند و کارکنان خود را مرخص کرده اند تا در این شرایط، زنده بمانند. متأسفانه دیگران چکمه های خود را آویخته اند و تجارت را متوقف کرده اند. آیا رشد تقاضا به سرعت پس از برداشته شدن قرنطینه، به حالت اولیه بازخواهد گشت؟ از هر طرف که به آن نگاه کنید، محتمل نیست، زیرا مردم اکنون از نیاز به حفظ فاصله «اجتماعی» آگاه هستند و نمی‌خواهند خطر ابتلا به ویروس یا انتقال آن به خانواده‌هایشان را تهدید کنند. در نتیجه، پیشبینی می شود که با مقابله با این ویروس از طریق واکسیناسیون یا ریشه کنی آن، تقاضا به آرامی باز خواهد گشت.

صنعت هواپیمایی در آینده
صنعت هواپیمایی در آینده

چشم انداز و رویکردصنعت هواپیمایی در آینده

انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) تأثیر احتمالی COVID-19 را که می‌تواند بر صنعت هواپیمایی داشته باشد نسبت به تخمین دو هفته قبل خود به میزان چهار برابر افزایش داده است و بیان می‌کند که شرکت‌های هواپیمایی ممکن است ۱۱۳ میلیارد دلار از فروش خود را در سال ۲۰۲۰ از دست بدهند.

بنابراین، با خروج از این بحران، پیشرفته‌ترین کسب‌وکارهای مسافرتی ما با افت تقاضا مواجه خواهند شد و باید برای بقا و شکوفایی تحت این شرایط جدید بازار سازگار شوند. به طور طبیعی، بسیاری از کسب و کارها طرفداران مدیریت بقا هستند و افرادی را در بر می گیرند که می خواهند جهان را ایجاد و تغییر دهند. همیشه دو راه برای نگاه کردن به مسائل وجود دارد و بحران COVID-19 تفاوتی ندارد. برای استفاده کامل از این فرصت‌های جدید، خطوط هوایی باید با شکلی متفاوت نسبت به قبل از بحران سازگار شوند.

با توجه به اینکه سوخت بین 20 تا 30 درصد از هزینه ورودی عملیاتی یک شرکت هواپیمایی را تشکیل می‌دهد، قیمت‌های پایین‌تر مطمئنا مهلت ایجاد می‌کند؟ اگرچه این ممکن است به بازماندگان هوانوردی کمک کند تا عملیات خود را شروع کنند، اما برای اکثر خطوط هوایی، قیمت پایین نفت در کاهش هزینه‌ها به نفع آنها نیست و در واقع می‌تواند برای برخی از شرکت‌های هواپیمایی سنگین‌تر باشد تا سودمند.

چشم انداز و رویکردصنعت هواپیمایی در آینده
چشم انداز و رویکردصنعت هواپیمایی در آینده

یکی دیگر از ملاحظات برای افزایش دوام خطوط هوایی، کاهش هزینه های عملیاتی است. آنها در حال حاضر این کار را با کاهش کارکنان خود انجام می دهند و یک زمینه وجود دارد که می تواند واقعاً نتایجی را برای این خطوط هوایی به ارمغان بیاورد و آن افزایش برون سپاری برخی از جنبه های پیچیده عملیات به تأمین کنندگان متخصص است که از مزایای تخصص و صرفه جویی در مقیاس برخوردار هستند. . خطوط هوایی از قبل برای بسیاری از فعالیت های عملیاتی خود با این امر آشنا هستند و گسترش آن منطقی است. یک شریک برون سپاری خوب می تواند و در سطوح مختلف ارائه می دهد.

ساده سازی، مزایای عمیقی را ارائه می دهد

علاوه بر این، شریک راه حل، عملیات شما را به طور قابل توجهی در آن منطقه ساده می کند. در مثالی که داده شد، شرکت هواپیمایی به طور ناگهانی از تمام هزینه های IT، هزینه های مربوط به حفظ زیرساخت، بار املاک، وابستگی های نرم افزاری، آموزش و غیره فارغ می شود. بخشی که برای یک راه حل متخصص برون سپاری عمیق و قابل توجه است، شرکت زیرک تر خواهد بود و بلافاصله قادر خواهد بود بدون در نظر گرفتن بار داخلی بخش در این زمینه به تقاضای رشد مجدد پاسخ دهد. با توجه به بهبود تحویل عملیاتی، خطرات انطباق کاهش می یابد زیرا تحویل مواد تنظیم شده به خدمه شما دیگر یک نگرانی نیست، بلکه یک سطح خدمات قابل اعتماد مورد توافق و مورد انتظار است.

ساده سازی، مزایای عمیقی را ارائه می دهد
ساده سازی، مزایای عمیقی را ارائه می دهد

فشارهای زیادی از این بحران وارد خواهد شد و مطمئناً اصلاحی در نحوه فعالیت شرکت های هواپیمایی صورت خواهد گرفت. این راه حلی است گه در اختیار شرکت‌هایی هستند که جسور و جاه‌طلب هستند که از رقبا جلوتر خواهند رفت. آنها ناوگان پیاده خواهند بود و در مزایای دنیای دیجیتال شرکت خواهند کرد.

هدف اصلی که هنگام در نظر گرفتن مسیر درست، در کسب و کارهای بسیار آگاهانه با ریسک، با در نظر گرفتن کل تصویر، مورد توجه قرار می گیرد، ساده سازی است. اگر بتوانید ساده سازی کنید، می توانید هزینه ها را کاهش دهید، عملکرد را تقریباً در هر زمینه ای بهبود بخشید و آزاد خواهید بود که بر روی هدف اصلی خود تمرکز کنید. در مورد خطوط هوایی، رساندن افراد از A به B تا حد امکان ایمن و سودآور، راه حل کناسبی است. ساده سازی مزایای عمیقی دارد. اگر به اطراف نگاه کنید، خواهید دید که برندگان از قبل این را می دانند.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی