تور نوروز اروپا

نوروز اولین روز بهار است و در روز اعتدال نجومی بهاری که معمولاً در 21 مارچ رخ می دهد جشن گرفته می شود. این جشن توسط بیش از 300 میلیون نفر در سراسر جهان به عنوان آغاز سال جدید برگزار می شود و بیش از 3000 سال است که در بالکان، حوزه دریای سیاه، قفقاز، آسیای مرکزی، خاورمیانه و سایر مناطق جشن گرفته می شود. اسفند، ماه فوق العاده ای از سال است. برای بسیاری از ما، این نشان می دهد که بهار رسیده است. دمای هوا به آرامی از ماه های سرد زمستان گرم می شود، برف ها آب می شوند و باغ ها و درختان دوباره زنده می شوند. هوا پر از انتظار است و این آب و هوا در هیچ کجا به اندازه اروپا صادق نیست. پس در تور نوروز اروپا شما نیز این حس را تجربه کنید.

نوروز

نوروز که در سال 2009 در فهرست نمایندگی میراث فرهنگی ناملموس بشریت به‌عنوان یک سنت فرهنگی که توسط مردمان متعدد رعایت می‌شود، ثبت شد، جشنی اجدادی است که اولین روز بهار و تجدید طبیعت را نشان می‌دهد. ارزش‌های صلح و همبستگی بین نسل‌ها و درون خانواده‌ها و همچنین آشتی و همسایگی را ترویج می‌کند، بنابراین به تنوع فرهنگی و دوستی بین مردم و جوامع مختلف کمک می‌کند. نوروز نقش بسزایی در تحکیم پیوندهای مردم بر اساس احترام متقابل و آرمان های صلح و حسن همجواری دارد. سنت‌ها و آیین‌های آن منعکس‌کننده آداب و رسوم فرهنگی و باستانی تمدن‌های شرق و غرب است که از طریق تبادل ارزش‌های انسانی بر آن تمدن‌ها تأثیر گذاشته است.

نوروز
نوروز

جشن نوروز به معنای تأیید زندگی در هماهنگی با طبیعت، آگاهی از پیوند ناگسستنی بین کار سازنده و چرخه های طبیعی نوسازی و نگرش طلبکارانه و محترمانه نسبت به منابع طبیعی زندگی است. عید نوروز که از ایران سرچشمه می گیرد و بزرگترین جشنواره فرهنگی سالانه در ایران و کشورهای اطراف آن است، یک جشن سیزده روزه است که توسط بسیاری از کشورها و جوامع در سراسر جهان از جمله در انگلستان برگزار می شود. از اولین روز بهار آغاز می شود و در سال 2017، مردم در سراسر جهان در 20 مارچ نوروز را جشن گرفتند.

نوروز فرصتی برای کودکان در انگلستان است تا با مردم و فرهنگ بخشی از جهان که در اطراف آن سوءتفاهم های زیادی وجود دارد بیشتر بدانند.

در حالی که نوروز معمولا به عنوان سال نو ایرانی شناخته می شود، این جشن باستانی توسط گروه هایی از بالکان تا شرق آفریقا تا آسیای جنوبی و مرکزی جشن گرفته می شود. ما نگاه می کنیم که اروپای نوظهور چگونه این تعطیلات را جشن گرفت و چگونه می توانید در جشن ها شرکت کنید.

والنسیا، اسپانیا در تور نوروز اروپا

والنسیا که در امتداد سواحل شرقی اسپانیا قرار دارد، به راحتی یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در اروپا در ماه اسفند است. شهرت به‌خاطر موزه علم جهانی، شهر قدیمی تاریخی، و پائلای خوش‌نظم، چیزهای کمی برای جلب توجه شما وجود ندارد. والنسیا مقصدی منحصر به فرد است که همه چیز از سواحل زیبا گرفته تا موزه های مشهور جهان و حتی برخی از بهترین غذاهای دریایی اروپا را ارائه می دهد.

دوبلین، ایرلند

نمی‌توانید در ماه اسفند بدون گذراندن ۲ روز در دوبلین برای جشن گرفتن روز سنت پاتریک به اروپا بروید. دوبلین شهری عالی برای بازدید در هر زمانی از سال است، اما یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در تور نوروز اروپا در جشن‌های روز سنت پاتریک است. علاوه بر این، دوبلین در این زمان از سال با شکوفه‌های گیلاس که در سراسر شهر شکوفا می‌شوند، زیبا است. هر ساله جشنواره و رژه روز سنت پاتریک بیش از 1 میلیون بازدید کننده را به پایتخت جزیره زمرد جذب می کند. با توجه به بازدیدکنندگان زیادی که می‌خواهند کریک ایرلندی را برای خود جشن بگیرند و تجربه کنند، مطمئن شوید که پروازهای فرودگاه دوبلین و محل اقامت در شهر را قبل از سفر خود رزرو کنید.

نوروز در اروپا
نوروز در اروپا

آلگاروه، پرتغال

منطقه آلگاروه در جنوب پرتغال به خاطر سواحل زیبا، صخره های زیبا، هوای آفتابی و آب فیروزه ای معروف است. این یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در تور نوروز اروپا در ماه مارس به دلایل مختلفی است. اول از همه، l هوا در ماه مارس آفتابی و گرم است. دلیل دوم این است که در ماه مارس تعداد گردشگران به میزان قابل توجهی در منطقه کمتر است. ثالثاً، قیمت مسکن و کرایه ماشین از تابستان کمتر است. در نهایت، مارس زمان خوبی برای دیدن شکوفه های بهاری و مشاهده جمعیت تماشایی پرندگان است.

آوینیون، فرانسه در تور نوروز اروپا

آوینیون در منطقه پروونس، در جنوب فرانسه واقع شده است. تاریخچه ای غنی دارد و کارهای جالب زیادی در آوینیون وجود دارد. علاوه بر این، یکی از بهترین شهرهای اروپایی برای بازدید در ماه مارس با تور نوروز اروپا است. آوینیون به خاطر صحنه تئاتر غنی خود مشهور است. مارس جشنواره فرهنگ انگلیسی زبان “Printemps Anglophone” را آغاز می کند. همچنین می‌توانید از فصل اپرا آوینیون با اجراهایی از ژانویه تا ژوئن لذت ببرید. در طول ناآرامی های قرن چهاردهم در رم، آوینیون مقر پاپ بود. Palais des Papes چشمگیرترین ساختمان آوینیون است. همچنین به دلیل اهمیت تاریخی و معماری آن در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

آوینیون، فرانسه در تور نوروز اروپا
آوینیون، فرانسه در تور نوروز اروپا

ونیز، ایتالیا

ونیز گردشگران را از سراسر جهان و در تمام طول سال جذب می کند. به دلیل کانال‌ها، گوندولاهای زیبا، پل‌های رمانتیک، میدان سنت مارک و باسیلیکا، فهرست دلایل سفر به ونیز بی‌پایان به نظر می‌رسد. جدای از بازدید از مشهورترین مکان‌های دیدنی، کمی وقت بگذارید و چند جواهر بی‌سابقه را کشف کنید. ابتدا، در Squero di San Trovaso، یکی از معدود قایق‌سازی‌های گوندولا در ونیز توقف کنید. این مکانی با تاریخ زیادی است و حتی می‌توانید صنعتگرانی را که از «باکارو» روبه‌روی «سکوئرو» کار می‌کنند، مشاهده کنید.

اگر می‌خواهید نوشیدنی اسپریتز اصلی ونیزی را بنوشید، بهترین منطقه برای انجام این کار در Campo Santa Margherita است که در محله Dorsoduro واقع شده است. یکی از بهترین نقاط برای تماشای غروب زیبای خورشید بر فراز تالاب ونیزی، زاتره است. از آنجا می توانید به پیاده روی خود ادامه دهید و به دومین کلیسای مهم ونیز برسید: کلیسای برجسته سانتا ماریا دلا سالوت. بسته به سال، مارس ممکن است ماهی باشد که جشن های کارناوال برگزار می شود. کارناوال ونیزی یکی از رنگارنگ ترین و معروف ترین کارناوال های جهان به همراه ماردی گراس و کارناوال ریو در برزیل است. زمان مناسبی برای بازدید خواهد بود.

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی