هتل

اقامتگاه ها هتل های لوکس هتل های لوکس ساحلی

هتل‌ها قطعا یکی از بخش‌هایی هستند که سریع‌ترین رشد را در بخش گردشگری دارند و واقعاً قابل توجیه است زیرا اقامت، بخش کلیدی در توسعه گردشگری هر کشور یا منطقه است. گردشگری و صنعت هتلداری همیشه دست به دست هم داده و وجود هتل های کافی نیز بر ارزش و عوامل بسیار زیادی افزوده و آن را وارد اقتصاد منطقه می کند. صنعت رو به رشد گردشگری و صنعت مهمان‌نوازی به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین عوامل رشد مطرح شده است و کسب و کار هتل‌داری ارزش زیادی به آن می‌افزاید.

هتل‌ها می‌توانند افزودنی بسیار ارزشمند برای مرکز شهر باشند. آنها بازدیدکنندگان در تور های گردشگری و قرار های تجاری را به قلب یک جامعه می آورند. آنها می توانند نیاز بازار را با پذیرایی از بازدیدکنندگان از مشاغل و مؤسسات منطقه برآورده کنند. هتل ها همچنین درآمدهای مالیاتی قابل توجهی ایجاد می کنند و در عین حال مشاغل جدید بسیاری را برای ساکنان محلی ایجاد می کنند. صنعت هتلداری یکی از مهمترین اجزای صنعت خدمات گسترده تر است که به مشتریانی که نیاز به اقامت شبانه دارند، ارائه می دهد.

هدف اصلی هتل‌ها ارائه سرپناه، غذای تازه، و خدمات و کالاهای مشابه به مسافران است، و به صورت تجاری چیزهایی را ارائه می‌کنند که معمولاً در داخل خانه‌ها مبله می‌شوند اما برای افرادی که در سفر دور از خانه در دسترس نیستند. از لحاظ تاریخی، هتل‌ها کارکردهای بسیار دیگری را نیز بر عهده گرفته‌اند که به‌عنوان مبادلات تجاری، مراکز اجتماعی، مکان‌های اجتماعات عمومی و مشورت، ویترین‌های تزئینی، مقرهای سیاسی، مکان‌های تعطیلات، و اقامتگاه‌های دائمی خدمت می‌کنند.

اهمیت رتبه بندی ستاره ها در صنعت هتل و هتلداری
اهمیت رتبه بندی ستاره ها در صنعت هتل و هتلداری

اهمیت رتبه بندی ستاره ها در صنعت هتل و هتلداری

در صنعت هتلداری، از رتبه بندی ستاره ها برای سنجش کیفیت هتل ها استفاده می شود. رتبه بندی ستاره ها اهمیت زیادی در صنعت هتلداری دارد زیرا بسیاری از مشتریان قبل از رزرو، وقت بسیاری صرف تحقیق درباره هتل ها می کنند. اگرچه تبلیغات شفاهی و بازخورد سایر مشتریان مهم است، اما رتبه بندی ستاره ها می تواند تقاضای بیشتری را به همراه داشته باشد.

اهمیت رتبه بندی ستاره های هتل با اقداماتی که در صنعت هتلداری برای دستیابی به رتبه های بالاتر انجام می دهند بیشتر برجسته می شود و این دلیل خوبی دارد. افزایش رتبه ستاره می‌تواند به هتل‌ها کمک کند تا رزروهای بیشتری داشته باشند و نرخ‌های بالاتری دریافت کنند، در حالی که پایین آمدن می‌تواند دقیقاً اثر معکوس داشته باشد.

انواع مختلف اقامت در صنعت هتل و هتلداری

درک این نکته مهم است که صنعت هتلداری یک اصطلاح فراگیر برای توصیف خدمات اقامت مهمان است. با در نظر گرفتن این موضوع، شایان ذکر است که انواع مختلف اقامتگاه تحت این اصطلاح چتر قرار می گیرند. برخی از انواع اصلی با جزئیات بیشتر در زیر توضیح داده شده است:

هتل ها

متداول ترین نوع اقامت در صنعت هتلداری است. هتل به مکانی گفته می شود که اقامت شبانه، غذا و سایر خدمات را ارائه می دهد. آنها عمدتاً مسافران یا گردشگران را هدف قرار می دهند، اگرچه افراد محلی نیز ممکن است از آنها استفاده کنند. هتل ها اتاق های خصوصی دارند و تقریباً همیشه حمام اختصاصی دارند.

تخت و صبحانه

تخت‌خواب و صبحانه یا B&B، مؤسسات کوچک‌تری هستند که به مهمانان اتاق‌های خصوصی برای اقامت شبانه و صبحانه ارائه می‌دهند. اغلب، این موسسات از خانه های شخصی تغییر کاربری می دهند و بسیاری از صاحبان B&B در ملک خود زندگی می کنند. در حالی که آنها اغلب یک گزینه اقتصادی هستند، B&Bهای سطح بالا یا لوکس وجود دارند.

تخت و صبحانه
تخت و صبحانه

متل ها

متل ها نوعی اقامتگاه شبانه هستند که برای رانندگان طراحی شده است. به همین دلیل، آنها معمولاً به راحتی در کنار جاده قرار دارند و پارکینگ رایگان زیادی ارائه می دهند. یک متل به طور کلی دارای تعدادی اتاق مهمان است و ممکن است برخی از امکانات اضافی نیز داشته باشد، اما معمولاً امکانات کمتری نسبت به هتل ها دارد.

بوتل ها

«Botel» نامی است که به قایق‌هایی گفته می‌شود که برای ارائه اقامتگاه‌هایی به سبک هتل ساخته شده است. بسیاری از بتل‌ها قایق‌های رودخانه‌ای هستند که دائماً پهلو می‌گیرند، اگرچه برخی دیگر کشتی‌های تبدیل‌شده هستند که می‌توانند با مهمانان داخل کشتی سفر کنند. آنها به ویژه در شهرهای اروپایی با رودخانه یا کانال محبوب هستند.

مسافرخانه ها

مسافرخانه مکانی است که محل اقامت موقت، معمولاً همراه با غذا و نوشیدنی را فراهم می کند. مسافرخانه ها کوچکتر از هتل ها هستند و اندازه آنها به تخت خواب و صبحانه (B&B) نزدیکتر است، اگرچه مسافرخانه ها اغلب کمی بزرگتر هستند. به مهمانان اتاق های خصوصی اختصاص داده می شود. گزینه های غذایی معمولا شامل صبحانه و شام است.

استراحتگاه ها

استراحتگاه ها موسسات تجاری هستند که معمولا از یک هتل و انواع خدمات و امکانات در محل تشکیل شده اند. مهمانان معمولاً به اقامتگاه‌ها، رستوران‌ها، بارها، گزینه‌های سرگرمی، فعالیت‌های تفریحی و فروشگاه‌ها دسترسی خواهند داشت که همگی بدون خروج از محل، قابل دسترسی هستند.

آپارتمان های خدماتی

آپارتمان‌هایی که در بین مسافران تجاری محبوب هستند، اقامتگاه‌هایی به سبک آپارتمان هستند که مهمانان از طیف گسترده‌ای از خدمات مانند سرویس اتاق، خدمات خانه‌داری و خدمات خشک‌شویی بهره می‌برند. اکثر آپارتمان های خدماتی نیز امکانات اضافی را ارائه می دهند، در حالی که آپارتمان ها از اکثر اتاق های هتل بزرگتر هستند.

آپارتمان های خدماتی
آپارتمان های خدماتی

هاستال ها

هاستال که اغلب با هاستل اشتباه گرفته می شود، نوعی اقامتگاه است که عمدتاً در مناطق اسپانیایی زبان یافت می شود. آنها شبیه یک هتل مقرون به صرفه هستند که دارای اتاق خواب یا آپارتمان خصوصی هستند، در حالی که ممکن است یک بار، رستوران و/یا کافه نیز داشته باشند. اکثر هاستال ها متعلق به خانواده هستند و مهمانان ممکن است گاهی اوقات حمام را با دیگران به اشتراک بگذارند.

هاستل

هاستل نوعی اقامتگاه است که معمولاً برای افرادی که بودجه کمی دارند، هدف قرار می گیرد که در آن چندین مهمان در تخت های مختلف در یک فضای نشیمن می خوابند. به طور موثر، مهمانان به جای یک اتاق خصوصی، هزینه یک تخت را می پردازند، و هاستل ها برای کسانی که به دنبال ملاقات با افراد جدید هستند جذابیت خاصی دارند. مهمانان معمولاً از امکانات آشپزخانه و حمام استفاده می کنند.

هتل های آپارتمانی

هتل آپارتمان در اصل یک ساختمان آپارتمانی است که خدماتی به سبک هتل ارائه می دهد. این تجربه مشابه اجاره یک آپارتمان را فراهم می کند، البته به جای امضای قرارداد با مدت زمان معین، امکان ورود و خروج بر حسب تقاضا را دارد. این هتل ها به طور کلی خدمات اولیه خانه داری را نیز ارائه می دهند.

هتل های بوتیک

هتل‌های بوتیک که اغلب بر اساس آرزو و لوکس بودن تبلیغ می‌شوند، هتل‌هایی هستند که در ساختمان‌های نسبتاً کوچک واقع شده‌اند. در بیشتر موارد، اتاق‌های لوکس و خدمات باکیفیت را برای مهمانان فراهم می‌کنند. آنها اغلب موضوع خاصی دارند و معمولاً در مناطق شهری مرسوم یافت می شوند.

انواع مختلف اقامت در صنعت هتل و هتلداری
انواع مختلف اقامت در صنعت هتل و هتلداری

هتل های اکو یا بوم گردی

تعریف اصلی هتل بوم گردی، هتلی است که اقداماتی را برای پذیرش شیوه های زندگی پایدار انجام داده است تا آسیب های زیست محیطی را به حداقل برساند. آنها ممکن است استفاده از محصولات محلی را در اولویت قرار دهند، اقدامات بازیافتی را اتخاذ کنند، بر صرفه جویی در انرژی تمرکز کنند و از ملحفه و حوله پایدار استفاده کنند.

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی