هلند

شرح

"هلند" به معنای کشور کم ارتفاع است. نام هلند (از Houtland یا "سرزمین جنگلی") در ابتدا به یکی از هسته های قرون وسطایی ایالتی که بعدها به ایالت مدرن تبدیل شد، داده شد و هنوز هم برای 2 استان از 12 استان آن (نورد-هلند و زید-هلند) استفاده می شود. این پادشاهی یک دموکراسی پارلمانی تحت یک پادشاه مشروطه، شامل مستعمرات سابق خود در آنتیل کوچک است: آروبا، بونایر، کوراسائو، سابا، سنت اوستاتیوس و سینت مارتن. پایتخت آن آمستردام و مقر دولت لاهه است.
این کشور در واقع کم ارتفاع و به طور قابل توجهی مسطح است، با وسعت زیادی از دریاچه ها، رودخانه ها و کانال ها. حدود 2500 مایل مربع (6500 کیلومتر مربع) از هلند از زمین های احیا شده تشکیل شده است که نتیجه یک فرآیند مدیریت دقیق آب است که قدمت آن به قرون وسطی می رسد. در امتداد سواحل، زمین ها از دریا بازپس گرفته شد، و در داخل، دریاچه ها و مرداب ها، به ویژه در کنار رودخانه های فراوان، خشک شدند.

تمام این زمین جدید به پلدرها تبدیل شد که معمولاً توسط دایک ها احاطه شده بودند. در ابتدا از نیروی انسانی و اسب بخار برای تخلیه زمین استفاده می شد، اما بعداً با آسیاب های بادی، مانند شبکه آسیاب در Kinderdijk-Elshout، که اکنون یک میراث جهانی یونسکو است، جایگزین شدند. بزرگترین طرح های کنترل آب در نیمه دوم قرن نوزدهم و در قرن بیستم انجام شد، زمانی که پمپ های بخار و بعداً پمپ های الکتریکی یا دیزلی مورد استفاده قرار گرفتند.

هلندی زبان رسمی در هلند است. البته اگر بتوانید چند کلمه صحبت کنید، در تور هلند خود تأثیر خوبی خواهید گذاشت. بیشتر شبیه آلمانی است. دومین زبان هلندی نیز در استان فریزلند صحبت می شود: فریزی. علاوه بر این زبان رسمی منطقه ای، گویش ها و سایر زبان های منطقه ای نیز وجود دارد. استعداد زبان ندارید؟ مشکلی نیست، زیرا اکثر هلندی ها انگلیسی و اغلب کمی آلمانی یا فرانسوی نیز صحبت می کنند. حتی می توانید از بهترین اپلیکیشن های ترجمه استفاده کنید.

جغرافی هلند

هلند کشور کوچکی است که بین بلژیک و آلمان در اروپای غربی قرار گرفته است. دریای شمال، واقع در شمال و غرب، به طور مداوم در حال ضربه زدن به خشکی است. این کشور بزرگتر از ایالت مریلند است، اما کوچکتر از ویرجینیای غربی است.

هلندی ها ضرب المثلی دارند: "خدا زمین را ساخت، اما هلندی ها هلند را ساختند." اگر هلندی‌ها برای محافظت از سرزمین‌های خود، دفاعی ایجاد نمی‌کردند، دریای شمال آن را می‌شست و از بین می برد. در طول قرن‌ها، آن ها مجموعه‌ای از کانال‌ها، سدها، دایک‌ها و ایستگاه‌های پمپاژ برای حفظ دریا و رودخانه‌ها ساخته‌اند.

امروزه بیش از 1491 مایل (2400 کیلومتر) دایک از زمین مسطح و کم ارتفاع - که تقریباً نیمی از آن زیر سطح دریا قرار دارد - از دریای شمال محافظت می کند. بدون دایک های موجود روزانه 65 درصد کشور دچار سیل می شود.

مردم و فرهنگ

بسیاری از ساکنان برای حمل و نقل در آمستردام، روتردام، اوترخت و دیگر شهرها از دوچرخه سواری می کنند. تعداد دوچرخه در این کشور سه برابر ماشین است.

گردشگری برای این کشور مهم است و بسیاری از بازدیدکنندگان برای دیدن هنر، معماری و گل ها می آیند. لاله های این کشور صنعت بزرگی هستند و هلندی ها سالانه میلیاردها پیاز تولید می کنند—بیش از هر کشور دیگری.

طبیعت

هلند پرجمعیت ترین کشور اتحادیه اروپا است. حیوانات مجبور شده‌اند به زیستگاه‌های در حال تغییر اطراف سدها، دایک‌ها و کانال‌ها فشار بیاورند. برخی از گونه های پرندگان پناهگاهی در باتلاق های پرآب پیدا کرده اند. دولت، پناهگاه هایی ایجاد کرده است تا گیاهان، پرندگان و حیوانات کوچک بتوانند رشد کنند.

آسیاب های بادی چوبی به مدت بیش از 600 سال به تخلیه آب از زمین کمک کردند. امروزه منابع دیگری برای کنترل سیل و منابع انرژی وجود دارد. آن ها قصد دارند 10 درصد انرژی مورد نیاز کشور را از طریق انرژی های تجدیدپذیر از جمله توربین های بادی تامین کنند.

دولت هلند

این کشور یک جمهوری با سلطنت مشروطه است. پادشاهی آن به شاهزاده ویلیام اورنج در قرن شانزدهم باز می گردد. پادشاه ویلیام الکساندر پادشاه حاکم است.

پارلمان هلند به نام ایالات ژنرال دارای دو مجلس است. 150 نماینده مجلس سفلی هر چهار سال یک بار توسط مردم انتخاب می شوند. مجلس علیا 15 عضو دارد که توسط شوراهای محلی برای یک دوره چهار ساله انتخاب می شوند. پادشاه حاکم وزرایی را منصوب می کند که بخشی از کابینه می شوند.

تاریخ سرزمین لاله ها

از آنجایی که این کشور رشته کوه یا مرز طبیعی ندارد، نتوانست از خود در برابر مهاجمان همسایه محافظت کند. بیگانگان این کشور را در بسیاری از تاریخ آن اشغال کردند.

رومی ها، قبایل سلتیک، گروه های ژرمنی، وایکینگ های اسکاندیناوی، فرانک ها، اتریشی ها و اسپانیایی ها برای قرن ها بر بخش هایی از این کشور حکومت کردند. در اواخر دهه 1500، هلندی ها تلاش کردند تا حاکمان اسپانیایی خود را سرنگون کنند. آنها در جنگ هشتاد ساله شرکت کردند و سرانجام در سال 1648 استقلال یافتند.

در طول جنگ‌های ناپلئون، ناپلئون فرانسوی، هلند را تصرف کرد و برادرش لوئیس را بر تخت سلطنت نشاند. در سال 1814، مردم مدعی استقلال از فرانسه شدند و به مدت 25 سال، بلژیک، لوکزامبورگ و هلند به عنوان یک کشور به نام پادشاهی هلند به هم پیوستند.

در سال 1839 بلژیک و هلند مستقل شدند و لوکزامبورگ در سال 1890 مستقل شد.

در طول جنگ جهانی دوم، آلمان به مدت پنج ساله هلند را اشغال کرد و بسیاری از افرادی را که در برابر آلمانی ها مقاومت می کردند یا سعی در کمک به یهودیان هلندی داشتند، کشت.

قاره: اروپا
پایتخت: آمستردام
زبان رسمی: هلندی
جمعیت: ۱۷٬۱۳۱٬۰۰۰
واحد پول: یورو

شهرهای مهم

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی