مجارستان

شرح

مجارستان یکی از بسیاری از جواهرات دست کم گرفته شده اروپا است. در مقایسه با اروپای غربی گران قیمت، مجارستان ارزش باورنکردنی را ارائه می دهد. این شهر دارای مناظر زیبا، تاریخ غنی، غذاهای دلچسب و زندگی شبانه مقرون به صرفه است. همچنین جمعیت کمتر، قیمت‌های ارزان‌تر، پارک‌های ملی زیبا، مراکز شهرهای تاریخی، و مردم دوستانه را خواهید دید. در حالی که بیشتر بازدیدکنندگان فقط از بوداپست دیدن می کنند، در جاهای دیگر کشور چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد. با تاریخچه ای مختصر و جاههای دیدنی مجارستان همراه ما باشید.

تاریخچه مجارستان

فتح مجارستان

مردم مجارستان از اورال در 895-896 به حوزه کارپات رسیدند، سپس این قلمرو را فتح کردند و ساکن شدند. صد سال بعد، اولین پادشاه این کشور، استفان اول، دولت مجارستان را تأسیس کرد و این کشور را به کشورهای مسیحی اروپایی ادغام کرد.

ماتیاس کوروینوس و عصر هونیادی

یکی از باشکوه ترین دوران مجارستان، زمان هونیادها بود که در آن ماتیاس کوروینوس راست به عنوان بزرگترین پادشاه مجارستان تا به حال سلطنت کرد و مجارستان را به یکی از مهم ترین کشورهای اروپای مرکزی تبدیل کرد.

اشغال ترکیه

در سال 1526، پس از فاجعه نبرد موهاچ، عثمانی ها کشور را به سه بخش تقسیم کردند: هابسبورگ ها در بخش های غربی و شمالی. ترک ها در منطقه مرکزی; و شاهزاده ترانسیلوانیا در جنوب شرقی به عنوان سنگر فرهنگ و استقلال مجارستان.

انقلاب و جنگ استقلال 49-1848

به دنبال شورش های دیگر در دوره بهار ملل در اروپا، مجارها علیه امپراتور اتریش شورش کردند. انقلاب توسط هابسبورگ ها با کمک تزار روسیه سرکوب شد و در سال 1867 با هابسبورگ ها سازش حاصل شد و امپراتوری اتریش مجارستان تأسیس شد.

جنگ جهانی اول

به عنوان بخشی از امپراتوری، مجارستان در سال 1918 در برابر نیروهای متفقین شکست خورد و سلطنت از هم پاشید. پس از معاهده ورسای، مجارستان دو سوم خاک خود را از دست داد و 3.3 میلیون مجارستانی به طور ناگهانی شهروند کشورهای همسایه مجارستان شدند.

جنگ جهانی دوم

پس از ورود به جنگ در سال 1941، مجارستان دوباره متحمل خسارات هنگفتی شد، از جمله تلفات حدود یک میلیون شهروند بود. شوروی آلمانی ها را در سال 1945 از کشور بیرون راند و تا چهار و نیم دهه بعد در اینجا ماندند و کشور را در بلوک شوروی ادغام کردند.

انقلاب و مبارزه آزادی سال 56

انقلاب 56 در کنار بسیاری دیگر در بلوک شرق یکی از نمادهای مقاومت در برابر شوروی در دوران جنگ سرد است. اگرچه انقلاب سرکوب شد (با حدود 3000 تلفات)، اما این پیام روشنی برای شوروی بود که برنامه های آنها پایدار نیست.

تحول دموکراتیک پس از سقوط بلوک شوروی

تغییرات سریع در بلوک شوروی و سایر تحولات بین المللی منجر به فروپاشی دیوار برلین در 9 نوامبر 1989 شد که منجر به تغییرات سیاسی در کل بخش شرقی اروپا شد. کشورها از حکومت شوروی رها شدند و مجارستان برای سومین بار جمهوری شد. اولین انتخابات دموکراتیک و چند حزبی در سال 1990 برگزار شد.

پیوستن به اتحادیه اروپا

مجارستان پس از پیوستن به ناتو در سال 1999، در سال 2004 به همراه 9 کشور دیگر به عضویت اتحادیه اروپا درآمد. در نیمه اول سال 2011 برای اولین بار ریاست شورای اتحادیه اروپا را بر عهده گرفت.

جاذبه های دیدنی که باید در مجارستان کشف کنید

بوداپست را در مجارستان کاوش کنید

بوداپست با اقامتگاه های ارزان، تعداد زیادی حمام های حرارتی و قلعه های تاریخی، همیشه مورد توجه مسافران قرار می گیرد. در بازدید از پایتخت مجارستان، می توانید غارهای زیرزمینی را کاوش کنید، از معماری خیره کننده شگفت زده شوید و از زندگی شبانه باورنکردنی لذت ببرید. رودخانه دانوب را با یک قایق رودخانه ای برای تماشای مناظر در طول روز قایق سواری کنید، و سپس در طول شب که قایق ها به برخی از بهترین کلوپ های آخر شب شهر تبدیل می شوند، برقصید. کارهای زیادی برای انجام دادن، غذای ارزان و فضایی پر جنب و جوش دارد.

از میله های خرابه دیدن کنید

پس از جنگ جهانی دوم، بسیاری از ساختمان‌های شهر ویران و متروکه شدند. اسکوترها، سپس هنرمندان، و اکنون هیپسترها به آنها نقل مکان کرده اند و آنها را به "میله های خرابه" التقاطی تبدیل کرده اند که حتی محلی ها دوست دارند. فضا با فضای بیرونی فرسوده که به فضاهای باسنی برای رقص، پرفورمنس آرت و تئاتر باز می‌شود، خشن و منحصربه‌فرد است. ویرانه‌خانه‌ها که با مواد بازسازی‌شده و عتیقه‌های عجیب تزئین شده‌اند، بخشی نمادین از زندگی شبانه مجارستان است. Szimpla Kert و Fogasház از جمله موارد مورد علاقه گردشگران هستند.

در بزرگترین دریاچه حرارتی جهان غوطه ور شوید

Hévíz در نزدیکی دریاچه بالاتون قرار دارد و بزرگترین دریاچه حرارتی قابل شنا در جهان، دریاچه Hévíz را در خود جای داده است. در هر فصلی که باشد، این دریاچه دمای مناسبی برای غوطه ور شدن در آب های درمانی است که سرشار از مواد معدنی مانند منیزیم، کلسیم، گوگرد و کربنات هیدروژن هستند (آب های حرارتی مجارستان هزاران سال است که برای مزایای سلامتی خود استفاده می شوند). در اوایل دهه 1900، این منطقه با هجوم بازدیدکنندگان از سراسر اروپا به یک مقصد تفریحی محبوب آبگرم تبدیل شد. چیزی فراتر از این به شهر وجود ندارد، اما اگر در آن منطقه باشید، یک سفر یک روزه منظم را برای شما به ارمغان می آورد. بلیط های تک ورودی 3500 HUF برای سه ساعت است و طیف وسیعی از خدمات اسپا نیز در دسترس است.

تپه گولاچ را پیاده روی کنید

این آتشفشان غیرفعال حدود 400 متر ارتفاع دارد و یک پیاده روی فوق العاده را ایجاد می کند. مسیر ناهموار است و اغلب پوشیده از جنگل های انبوه یا درختان افتاده است، بنابراین برای کودکان ایده آل نیست. مسیرهای مختلفی از کوه بالا می‌روند و در راه، می‌توانید از مکان‌های دیدنی دیگری مانند معدن قدیمی و متروکه دیدن کنید. مسیرهای اسرارآمیز به طور مداوم متقاطع می شوند و به هیچ جا منتهی می شوند، بنابراین گم شدن کمی آسان است، و جنگل های متراکم به عرفان پیاده روی می افزایند. از اولین نقطه رصدی، می توانید تمام مسیر تا دریاچه بالاتون را ببینید. مناظر خیره کننده ای از کل منطقه خواهید دید و تنها یک پیاده روی 3 کیلومتری (2 مایلی) است. این یک سفر یک روزه آسان از بوداپست را ایجاد می کند.

به ایگر در مجارستان سفر کنید

این شهر که در شمال مجارستان در نزدیکی کوه‌های بوک قرار دارد، قدمت آن به قرن دهم بازمی‌گردد. این شهر به خاطر قلعه تاریخی اش که در اصل یک خانه عمارت و کلیسای کوچکی بود که مشرف به دره بود، شناخته شده است. در طول قرن های 11 و 12، قلعه آسیب زیادی دید و چندین بار بازسازی و مستحکم شد تا اینکه کلیسا در اواخر دهه 1700 شروع به تخریب این سازه کرد. خوشبختانه تخریب متوقف شد و حفاری ها و کاوش های باستان شناسی در قرن بیستم آغاز شد. امروزه، بازدیدکنندگان می توانند بقایای قلعه اسقف قرون وسطایی را با هزینه 2400 HUF کاوش کنند. ایگر همچنین به خاطر سبک باروک و معماری خیره کننده و خرابه های ترکی، حمام های حرارتی، و بهترین نوشیدنی در کشور مشهور است.

قاره: آسیا
زبان رسمی: مجاری
جمعیت: ۹٬۷۷۲٬۷۵۶
واحد پول: فورینت (HUF)
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی