Samosجزیره یونانی ساموس

شرح

ساموس جزیره ای یونانی است که به ترکیه (70 کیلومتری ازمیر) نزدیک تر از سرزمین اصلی یونان است. ساموس با مساحت 476 متر مربع که نسبتاً کوهستانی و بسیار سرسبز است، پر از گنجینه های محلی بین تاریخ، مردان بزرگ و تولیدات محلی است.

“طبق اسطوره ها، این جزیره در زمان های قدیم محل سکونت حیوانات وحشی بوده است. دیونیسوس، خدای شراب، در تعقیب آمازونی ها به جزیره رسید. سپس برای انتقام از سامیوت ها کمک خواست و همه آنها را کشت. او برای تشکر از ساکنان، کشت انگور را به آنها آموزش داد، تاک تولید کننده شراب ساموس را به آنها هدیه داد و طرز تهیه آن را به آنها آموزش داد، همچنین گفته می شود که الهه هرا در ساحل رودخانه ایمبراسوس متولد شد. در جنوب جزیره جریان دارد و در آنجا بود که با پادشاه خدایان زئوس متحد شد و محافظ جزیره شد.

ساموس چه ویژگی خاصی دارد؟

این جزیره به ویژه به دلیل تولید سفال های قرمز (از زمان های قدیم)، جواهرات و صنایع دستی برنز، شراب معروف مالواسیا، بهترین اورو یونانی، تنباکو، گل رز، روغن زیتون و میوه های آن مشهور است. چه جای بهتری برای نوشیدن نوشیدنی، مهمانی و احساس یونان در این جزیره است.

این جزیره همچنین زادگاه فیلسوفان و ریاضیدانان مشهور یونانی از جمله فیثاغورث و آریستارخوس، اپیکور، هرودوت و ازوپ است. Samaines باستان همچنین به دلیل تسلط بر دریای اژه در قرن ششم قبل از میلاد مشهور بودند، زمانی که قایق های ساموس برتر بودند و تونل Eupalinos ساخته شد که یک شگفتی تکنولوژی در زمان خود بود و برای آوردن آب از شمال ساخته شد. 

ساموس چه ویژگی خاصی دارد؟
ساموس چه ویژگی خاصی دارد؟

در اساطیر یونان، ساموس به عنوان زادگاه هرا، ملکه، الهه زنان، ازدواج و زایمان شناخته می شود. او همچنین همسر زئوس بود که پادشاه کوه المپ و همه خدایان اساطیری یونان است و هرا را ملکه خدایان کرد. سامیان باستان با ساختن معبد Heraion یا معبد هرا، که به گفته هرودوت، زمانی بزرگترین معبد یونان بوده و اکنون یکی از میراث جهانی یونان در یونسکو است، به او ادای احترام می کردند.

برای علاقه مندان به قایق، کارخانه های کشتی سازی یک قایق ماهیگیری سنتی (Kaikia یا Trehantiri) در اختیار یونان قرار می دهند.

ساموس در مرکز آن تپه ای است و پر از رودخانه ها، آبشارها و جنگل هاست. زیباترین منطقه مطمئناً دره بلبل ها (بهشت واقعی برای دوستداران طبیعت) است. و اگر میل به تجربه طبیعت در دل آن را دارید، در آبشارهای کارلواسی، منظره ای باشکوه به غرب جزیره، آب تنی کنید.

روستاهای کوهستانی، جذاب و دلپذیر هستند. آنها مراحل بسیار جالبی در طول پیاده روی یا بازدید شما از جزیره خواهند بود. “جزیره خوشبختی” به راحتی قابل دسترسی است، اما رفت و آمد با کرایه ماشین یا اسکوتر و به خصوص رو به رو شدن با مرکز ناهموارتر که کشف جزیره صمیمی تر را ارائه می دهد آسان تر خواهد بود.

کارهایی که باید در این جزیره یونانی انجام دهید

در ساموس کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. واتی شهری زیبا است که منظره ای عالی از خلیج را ارائه می دهد، خیابان های باریک و میراث تاریخی، آن را منحصر به فرد کرده است. پس از بازدید، در تور ازمیر، در تراس یکی از چندین رستوران یا کافه آن استراحت کنید و غذاهای خوشمزه یونانی را امتحان کنید. فیثاغوریون، در ساحل جنوبی جزیره، شما را بین آثار تاریخی و باستان شناسی به وجد خواهد آورد. Ireon یک دهکده ماهیگیری معتبر است. Pyrgos و Marathokampos ارزش دیدن را دارند. کارلواسی یک شهر کوچک جذاب در کنار دریا است، با ابعاد توریستی اندازه گیری شده که پیشنهاد فعالیت ها را بدون هجوم بیش از حد شدید افزایش می دهد.

کارهایی که باید در این جزیره یونانی انجام دهید
کارهایی که باید در این جزیره یونانی انجام دهید

نه چندان دور از شهر، آبشارهایی وجود دارد که می توانید در آنها شنا کنید و قلعه بیزانسی نقطه برجسته اقامت شما خواهد بود. برای علاقه مندان به پیاده روی، حتما از منطقه حفاظت شده مگالو سیتانی دیدن کنید، جایی که در پایان پیاده روی خود با مناظر خیره کننده و شنای با طراوت در ساحل پاداش خواهید گرفت.

همچنین جشنواره های متعددی در ساموس برگزار می شود که بیشتر آنها جشنواره های موسیقی یا تئاتر هستند. به عنوان مثال، جشنواره موسیقی Iraion در ماه اوت که در سایت باستان شناسی Iraions برگزار می شود، جشنواره سالانه شراب در Vathy، که ترکیبی از موسیقی و تئاتر است، و همچنین جشنواره Manolis Kalomoiris که در آن رویدادهای موسیقی و تئاتر در طول تابستان به صحنه می روند یادآوری از آهنگساز یونانی سامیایی است.

سواحل متعددی وجود دارد که دست نخورده و به زیبایی نگهداری می شوند. آنها اغلب سنگریزه هستند تا ماسه، با این حال هنوز هم می توانید سواحل ماسه ای ریز پیدا کنید، و انتخاب گسترده است. ساحل کوکاری، که بهترین مقصد برای موج سواران است، با باد بسیار قوی و شرایط عالی یکی از بهترین مقاصد در این تور است. اگر می‌خواهید یک ساحل خانوادگی داشته باشید، کوکاری را انتخاب نکنید: به جای آن Posidonia، Tsamadou، Papa Beach (در نزدیکی Ireon) یا Psili Amos (در شمال) را انتخاب کنید. بندر و ساحل آگیوس کنستانتینوس نیز ارزش بازدید دارند.

چندین ورزش را می توان در این جزیره انجام داد: غواصی، قایق برای بازدید از سواحل ترکیه، موج سواری، ماهیگیری…

جزیره ساموس یک مقصد منحصر به فرد، معتبر و محبوب در یونان است، هم برای مردم محلی و هم برای گردشگران خارجی. در نزدیکی سواحل ترکیه، می‌توانید این دو مقصد را در یک سفر ترکیب کنید و بازدید از داردانل یا ازمیر را در یک لحظه با حرکت روزانه قایق آغاز کنید. Villanovo ویلاهای ساحلی در نزدیکی Karlovassi ارائه می دهد که آرامش و دسترسی به فعالیت های متعدد جزیره را ترکیب می کند.

رستوران و کافه در ساموس
پس از بازدید، در تور ازمیر، در تراس یکی از چندین رستوران یا کافه آن استراحت کنید و غذاهای خوشمزه یونانی را امتحان کنید

چگونه به ساموس بروید؟

اگر از آتن سفر می کنید، می توانید با قایق کشتی که از بندر پیرئوس در آتن حرکت می کند، به ساموس دسترسی پیدا کنید. ساموس همچنین با قایق از سیروس، میکونوس، ایکاریا، فورنی و خیوس به هم متصل می شود. به خاطر داشته باشید که سفر با قایق از آتن به ساموس حدود 10 ساعت طول می کشد. از طرف دیگر، ساموس را می توان به راحتی با هواپیما به فرودگاه ساموس آریستارکوس (فرودگاه بین المللی ساموس) دسترسی داشت و یک پرواز از آتن به ساموس حدود 1 ساعت طول می کشد.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
شهر: ازمیر
آدرس: Samos, Greece
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی