mont saint michelمونت سنت میشل فرانسه

شرح

مونت سنت میشل یک جزیره ی کوچک است که در منطقه نرماندی واقع شده است و صومعه ضد جاذبه ای در بالای آن قرار دارد و از خیره کننده ترین مناظر فرانسه به شمار می رود. مساحت این جزیره حدود ۱۰۰هکتار است و طبق شمارشی که در سال ۲۰۱۵ انجام شد، ۵۰ نفر جمعیت دارد. برای قرن ها، مون سنت میشل یکی از اصلی ترین مقاصد زیارتی اروپا است. این جزیره مقدس در حال حاضر یکی از میراث جهانی یونسکو است و در حدود یک کیلومتر دورتر از ساحل شمال غربی کشور واقع شده است.

این جزیره از زمان های قدیم دارای اهمیت استراتژیک بوده و از قرن هشتم پس از میلاد، صومعه ای به نام سنت میشل را در خود جای داده است. ترکیب ساختاری شهر نمونه ای از جامعه فئودالی است که آن را ساخته است.

داستان چگونگی تبدیل این کوه به یک مکان زیارتی صومعه ، بدین صورت است که اوبرت شهر بالای تپه مجاور، اورانچس در اوایل قرن هشتم ادعا کرد که فرشته مایکل او را تحت فشار قرار داده است تا صومعه ای را در بالای این جزیره درست کند. مونت سنت میشل به عنوان یکی از پربازدیدترین مکان های فرانسه، پذیرای حدود ۲.5 میلیون گردشگر در سال است که بازدید از آن را در تور فرانسه به شما پیشنهاد می کنیم.

مونت سنت میشل
مونت سنت میشل

می توان یک سفر یک روزه از پاریس به مونت سن میشل داشت، اما این سفر قطعا بسیار طولانی و طاقت فرسا است. بنابراین، طوری برنامه ریزی کنید که حداقل یک شب را در این منطقه بگذرانید. مونت سن میشل در مرز مناطق بریتانی و نرماندی قرار دارد و از همین نظر جذابیت های زیادی دارد.

خوب است که در رن، پایتخت بریتانی مستقر شوید. رن از پاریس یک تا دو ساعت با قطار و با اتوبوس یا ماشین یک ساعت تا مونت سن میشل تقریباً فاصله دارد. یکی دیگر از گزینه ها برای استقرار سنت مالو است. این شهر ساحلی زیبا همچنین یک ساعت با مونت سن میشل فاصله دارد و مکانی عالی برای گذراندن یک شب رویایی در کنار دریا است.

تاریح و معماری جزیره

در قرن یازدهم، ویلیام ولپیانو ، معمار ایتالیایی که صومعه فیکمپ را در نرماندی ساخته بود، توسط ریچارد دوم، دوک نرماندی، به عنوان پیمانکار ساختمان انتخاب شد. او کلیسای رومی صومعه را طراحی کرد و گذرگاه عرضی را در بالای کوه قرار داد، به همبن منظور، ساختار رو به بالایی را با کلیساها و دخمه ها ساخت که امروزه می توان آن را دید. امروزه مون سنت میشل به عنوان ساختمانی با معماری رومی شناخته می شود.

رابرت د تورینی، از حامیان بزرگ هنری دوم انگلستان، ساختار ساختمان ها را تقویت کرد و نمای اصلی کلیسا را ​​در قرن دوازدهم ساخت. در سال 1204، نایب السلطنه دوشس بریتانی ، به عنوان رعیت پادشاه فرانسه، محاصره کوه را به عهده گرفت. پس از آتش زدن روستا و قتل عام مردم، مجبور شد عقب نشینی را زیر دیوارهای قدرتمند صومعه بیاورد. متاسفانه سقف های صومعه دچار اتش سوزی شدند. فیلیپ آگوستوسبه ابوت جردن کمک هزینه ای برای بازسازی صومعه به سبک معماری جدید گوتیک پیشنهاد کرد و در نهایت ، صومعه بازسازی شد.

تاریح و معماری جزیره
تاریح و معماری جزیره

جزر و مد اطراف جزیره

جزر و مد همیشه در حال تغییر است و دائماً در اطراف جزیره بالا و پایین می رود. هم جزر و هم مد، زیبایی ها و مزایای خود را دارند. در طول جزر و مد، مون سنت میشل سورئال به نظر می رسد، به طوری گه انگار که در آب ، انعکاس آینه ای ایجاد می کند و به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد که در اطراف آن قدم بزنند و آن را مشاهده کنند. البته این کار می تواند خطرناک باشد، بنابراین اگر علاقه دارید جزر و مد جزیره را تماشا کنید، حوب است که از یک راهنمای حرفه ای آشنا با جزیره کمک بگیرید.

مهم است که در هنگام بازدید به خاطر داشته باشید که مونت سن میشل یک مقصد توریستی ساختگی نیست و خانه حدود ۵۰نفر از جمله راهبان و راهبه‌هایی است که در این جزیره زیبا زندگی می ‌کنند. اگر زیادی خوش شانس باشید ممکن است که بتوانید صدای بسیار زیبای گروه کر آن ها را هنگام ورود بشنوید. به خانه های آن ها احترام بگذارید و به حریم خصوصی شهروندان احترام بگذارید و از آن ها به ویژه در مراسم مذهبی عکس نگیرید.

صعود به بالای مونت سنت میشل

صعود به مونت سن میشل برای همه آسان نیست. این مسیر شامل گذر از یک راه منتهی به قله شیب دار، باریک و سنگفرش شده است. همچنین تعداد زیادی پله وجود دارد که باید از آن ها بالا بروید. بنابراین جز واجبات است که حتما یک جفت کفش پیاده روی خوب به همراه داشته باشید.

صعود به بالای مونت سنت میشل
صعود به بالای مونت سنت میشل

غذاخوری ها و رستوران های اطراف مونت سنت میشل

غذاهای معروف مونت سنت میشل شامل املت و کرپ است. یکی از معروف ترین و محبوب ترین رستوران های جزیره، La Mère Poulard است که در نزدیکی ورودی اصلی قرار دارد. در واقع شناخته شده ترین رستوران در جزیره، La Mère Poulard است که از سال ۱۸۸۸وجود داشته است و املت های کرکی این رستوران می تواند بهترین املت های جهان باشد. اگر می خواهید این تجربه را داشته باشید، برای این که زیاد منتظر نمانید بهتر است از روز های قبل یک میز را در رستوران رزرو کنید. یک مکان مورد علاقه در بین بازدیدکنندگان کرپری لا کلوش است. اگر می خواهید مکانی برای پیک نیک انتخاب کنید،‌ کرپری لاکلوش یکی از بهترین انتخاب ها است.

در واقع ، تعدادی جاذبه دیدنی وجود دارد که ارزش بازدید دارند. ورود به مونت سن میشل رایگان است و می توانید روز خود را صرف تماشای روستا و مناظر اطراف آن کنید. با این حال، چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن وجود دارد ، از جمله موزه ها، کلیساها و البته ابی تماشایی که در بالای آن قرار دارد. هزینه ورودی کمی وجود دارد و قطعا ارزش آن را دارد که بنا های تاریخی و جذاب روستا را جست و جو کنید.

همچنین شما می توانید سوغاتی هایی را از جزیره مونت سن میشل فرانسه تهیه کنید، کوکی های کره ای فرانسوی همواره معروف هستند و یکی از شناخته شده ترین سوعاتی های این کشور هستند که در جزیره نیز یافت می شوند.

موقعیت جغرافیایی

کشور: فرانسه
شهر: پاریس
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی