Marmaris Castleقلعه مارماریس با مناظر خیره کننده از بندر

شرح

مارماریس شهری در ترکیه است، در نقطه‌ای که دریای مدیترانه با انواع پارک‌های دریای اژه در فضای کوچک تلاقی می‌کند. از آثار تاریخی دوران گذشته گرفته تا مراکز خرید، فعالیت‌های دریایی گردشگران و معماری غنی بیزانسی، ایرانی، رومی و عثمانی، این شهر ارزش دیدن دارد. همچنین یکی از پربازدیدترین قلعه های ترکیه، قلعه مارماریس، در این شهر است که با تهیه تور مارماریس، گردش در آن را به شما پیشنهاد میکنیم.

قلعه مارماریس قدیمی ترین مکان دیدنی شهر است و یکی از معدود قلعه های ترکیه است که دارای موزه داخلی است. قلعه با موزه اش قطعه مهمی از تاریخ مارماریس را تشکیل می دهد. سکونتگاه های اولیه در اطراف قلعه ساخته شد و از آن زمان از اطراف آن به شهر کنونی تبدیل شده است – یک مقصد گردشگری برتر با اسکله های تفریحی فراوان و فعالیت های گردشگری سرگرم کننده مانند قایقرانی، کروز و غواصی.

قلعه مارماریس
قلعه مارماریس

تاریخچه قلعه مارماریس

به طور کلی اعتقاد بر این است که این قلعه در حدود 1044 قبل از میلاد به عنوان یک سازه اقامتی ساخته شده است. از آن به بعد، در طول اعصار به دست امپراتوران بزرگ افتاد.

ساخت و ساز توسط ایونی ها

یونی ها در حدود سال 1044 قبل از میلاد به سرزمین های کاریا حمله کردند. سلطنت آنها از میلت تا منطقه افسس ادامه داشت. اعتقاد بر این است که آنها از نوادگان قهرمان یونانی یون بوده اند. در زمان سلطنت آنها بود که قلعه ساخته شد.
پس از ایونی ها، کاریا در دست چندین امپراتوری دیگر از جمله دوریان و اسکندر کبیر بود که ارتش آنها قلعه را در سال 334 قبل از میلاد محاصره کردند. بعداً رومیان در سال 138 قبل از میلاد مسلط شدند تا اینکه عثمانیان قدرتمند در سال 1425 میلادی برخاستند، شهر را تصرف کردند و آن را به بخش مهمی از قلمرو خود تبدیل کردند.
در زمان سلطنت عثمانی، سلیمان کبیر نام شهر را از فیسکوس به میماراس تغییر داد و در تلاش برای تصرف جزیره رودس، قلعه را برای استفاده در عملیات نظامی خود بازسازی کرد.

بازسازی توسط عثمانی ها

در طول لشکرکشی های خود در سال 1422 برای تصرف رود آیلند، سلیمان باشکوه دستور داد تا قلعه ای که زمانی توسط ایونی ها اشغال شده بود، بازسازی شود. این که چگونه نام قلعه را به خود اختصاص داده است، یک افسانه است. یک داستان نزدیک به حقیقت داستان “معمار را حلق آویز کنید” است:

اینکه در حین بازسازی قلعه، سلیمان از آن بازدید کرد و آنچه را که دید به دلیل کوچکی آن خوشش نیامد، به معمار خود گفت که آن را با شکوه بازسازی کند و پس از محاصره رودس، برای بازرسی آن برگردد.
پس از اعزام، او برگشت، اما دستور او هنوز محقق نشده بود. پس سلیمان عصبانی می شود و به سربازان دستور می دهد که معمار را دار بزنند. Mimar در ترکی به عنوان معمار و as به معنی آویزان است. بنابراین، نام Mimaras به وجود آمد که از آن زمان به Marmaris که زبان دوست تر است، تغییر کرد.

همچنین دستور داد در جاده ای که به قلعه نیز می رسید، کاروانسرا بسازند. این کاروانسرا هنوز هم وجود دارد و به عنوان سفره خانه و مغازه سوغات فروشی فعالیت می کند.

بازسازی توسط عثمانی ها
بازسازی توسط عثمانی ها

خسارات ناشی از آتش سوزی ارتش فرانسه در سال 1914

پس از سلطنت عثمانی، مارماریس به عنوان یک بندر مهم خدمت می کرد. در سال 1913، آلمانی ها از آن برای پناه دادن به ناوشکن های خود استفاده کردند. در طول جنگ جهانی اول بود که این قلعه مورد حمله ناوگان فرانسه قرار گرفت و خسارت قابل توجهی را متحمل شد.

استفاده برای مقاصد مسکونی و یک بنای باستان شناسی

این قلعه تا دهه 1980 به اقامتگاه تبدیل شد. در داخل قلعه 18 خانه، یک آب انبار و یک قوس وجود دارد. جوامع محل اقامت خود را در اینجا ایجاد کردند تا اینکه قلعه بازسازی شد و به یک بنای باستان شناسی تبدیل شد. کارهای مرمت این قلعه در دهه 1980 اتفاق افتاد و در سال 1983 پس از ثبت به یک مکان تاریخی تبدیل شد. این قلعه به عنوان یک بنای باستان شناسی دارای هفت بخش داخلی است: دو قسمت از آن برای سالن های باستان شناسی در نظر گرفته شده است، یک منطقه به عنوان سالن مردم نگاری عمل می کند و بقیه گالری ها و بخش های ذخیره سازی هستند.

این قلعه همانطور که گفته شد از دست چندین امپراتور عبور کرده است. دارای چشم انداز و باغ های باشکوه است. و یک مکان عالی برای غوطه ور شدن در تاریخ است، از نسیم ساحلی لذت ببرید و از برج های مراقبت از مناظر پانوراما شهر لذت ببرید.

هنرهای دوران گذشته را جشن بگیرید

سالن باستان شناسی، آثار باستانی دوران گذشته را به نمایش می گذارد – حدود 5000 سال تاریخ در آن وجود دارد. سکه ها، آمفوراها، ظروف شیشه ای، زیور آلات و ظروف سفالی به نمایش گذاشته شده مربوط به دوران هلنیستی، بیزانسی و رومی است. در قوم نگاری، اسلحه، مبلمان و ظروف آشپزخانه را خواهید دید که مشخصه امپراتوری عثمانی است. آثار به خوبی نمایش داده شده و با تابلوهای اطلاعاتی همراه هستند.

در قلعه مارماریس عکس های زیبا بگیرید

معماری قلعه خود بسیار باشکوه است. از پنجره‌ها، برج‌های دیدبانی و تراس‌ها مناظری خیره‌کننده از مجاورت زیر مشاهده می‌کنید. چنین مناظری ارزش حفظ کردن را دارند، بنابراین دوربین خود را در طول سفر همراه داشته باشید.

منظره بینظیر بندر از قلعه مارماریس
منظره بینظیر بندر از قلعه مارماریس

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
آدرس: Tepe, ۳۰٫ Sk No:۵۴, ۴۸۷۰۰ Marmaris/Muğla, Turkey
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی