Istanbul Museum of Modern Artموزه هنر مدرن استانبول

شرح

موزه هنر مدرن استانبول، اولین موزه خصوصی ترکیه برای سازماندهی نمایشگاه های هنر مدرن و معاصر، در سال 2004 تاسیس شد و زمینی به مساحت 8000 متر مربع در سواحل بسفر را اشغال می کند.

موزه هنر مدرن استانبول طیف گسترده ای از آثار از نقاشی و مجسمه سازی تا نصب و ویدئو را از اوایل قرن بیستم تا امروز ارائه می دهد. مجموعه دائمی استانبول مدرن با نمایش آثار هنرمندان برجسته به ترتیب زمانی، سیر تحول هنر مدرن و معاصر ترکیه را به نمایش می گذارد. متون همراه آثار پویایی اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی این فرآیند را توضیح می دهند. این موزه همچنین آثاری از نمایندگان برجسته هنر معاصر از ترکیه و کشورهای مختلف را گرد هم می آورد. موزه هنرهای مدرن استانبول به طور موقت تعطیل است. این موزه قرار است در ماه های آینده سال 2022 در فضای جدید خود در گالاتاپورت افتتاح شود.

موزه هنر مدرن استانبول که در کرانه غربی بسفر قرار دارد، اولین گالری هنر معاصر ترکیه را با مجموعه بزرگی از هنرهای محلی و بین المللی در خود جای داده است. این موزه که توسط گروه Eczacıbaşı حمایت می شود، با ارتقای حفاری های خود از یک انبار قدیمی تبدیل شده دریایی در Beyoğlu تاریخی به موزه ای هدفمند که توسط کارگاه ساختمانی رنزو پیانو (RPBW) طراحی شده است، رو به رشد است.

موزه هنرهای مدرن در استانبول
موزه هنرهای مدرن استانبول در سال 2004 به عنوان اولین موزه هنر مدرن و معاصر ترکیه تاسیس شد.

 این موزه که متعهد به اشتراک گذاری خلاقیت هنری و هویت فرهنگی ترکیه با دنیای هنر محلی و بین المللی است، میزبان طیف وسیعی از فعالیت های بین رشته ای است.

موزه هنر مدرن استانبول چشم اندازی جهانی برای جمع آوری، حفظ، نمایش و مستندسازی آثار هنر مدرن و معاصر، عکاسی، طراحی، معماری، رسانه های جدید و سینما را در بر می گیرد. به عنوان واسطه ای در اشتراک هویت فرهنگی ترکیه با محیط هنری بین المللی عمل می کند. از هنرمندان در تولیداتشان و تلاش هایشان برای ایجاد مشارکت های بین المللی حمایت می کند. استانبول مدرن با آرزوی دسترسی آسان به هنر توسط توده ها، برنامه های آموزشی را برای پیروان هنر در تمام سنین ارائه می دهد.

موزه هنر مدرن استانبول، هفت نمایشگاه مجموعه برگزار کرده است که سیر تحول و دگرگونی هنر مدرن و معاصر در ترکیه و همچنین جهت گیری بین المللی دستاوردهای موزه را نشان می دهد. این نمایشگاه ها از طریق رویکردهای زمانی و موضوعی خود، هم پویایی در حال تغییر دنیای هنر امروز و هم شباهت های مفهومی رویکردهای معاصر از جغرافیاهای مختلف را آشکار کردند. آنها همچنین به دنبال نمایش ماهیت مشترک هنر بودند که فراتر از مرزها است و در عین حال آثار گذشته و معاصر را گرد هم می آورد.

استانبول مدرن
استانبول مدرن

این موزه از طریق مجموعه‌ها، نمایشگاه‌ها و برنامه‌های آموزشی خود، القای عشق به هنر در بین بازدیدکنندگان از هر طبقه اجتماعی و تشویق آنها به مشارکت فعال در هنر است. استانبول مدرن در ساختمانی به مساحت 8000 متر مربع در کاراکوی در سواحل بسفر، جایی که به مدت 14 سال میزبان نمایشگاه ها و رویدادها بود، اکنون به یک فضای موقت در بی اوغلو منتقل شده است، جایی که از می 2018 پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود. به مدت سه سال در حالی که ساختمان جدید آن در حال ساخت است. این موزه انواع فعالیت های فرهنگی را در سالن های نمایشگاه دائمی و موقت، گالری های عکاسی، فضاهایی برای برنامه های آموزشی و اجتماعی، کتابخانه، سینما، کافه و فروشگاه ارائه می دهد.

نمایشگاه دائمی: در تعقیب حال

موزه هنر مدرن استانبول در نمایشگاه مجموعه خود “در تعقیب حال” بر شرایط انسانی در دنیای امروز تمرکز دارد. این نمایشگاه آثاری را به نمایش می گذارد که رابطه بین انسان ها و شهرها، طبیعت و بین خود آنها و محیط فیزیکی آنها را در زمینه های تاریخی، اجتماعی و شخصی بررسی می کند. علاوه بر این، این نمایشگاه آینه‌ای از چگونگی تأثیرپذیری احساسات انسانی از محرک‌های بصری و شنیداری جدیدی است که در جهان امروز ظهور کرده‌اند.

موزه هنر مدرن استانبول در فضای جدید

استانبول مدرن، اولین موزه هنر مدرن و معاصر ترکیه، به فضای موقت خود در بی اوغلو منتقل شده است، جایی که میزبان همه نمایشگاه ها و رویدادها تا تکمیل ساختمان جدیدش در کاراکوی است. فضای موقت موزه، ساختمانی تاریخی در بی اوغلو، دارای مجموعه و سالن های نمایشگاه موقت، گالری عکاسی، برنامه های آموزشی و اجتماعی، کتابخانه، سینما، کافه و فروشگاه است.

موزه هنر مدرن استانبول در فضای جدید
موزه هنر مدرن استانبول در فضای جدید

کتابخانه: مجموعه ای از 11500 کتاب

کتابخانه موزه هنر مدرن استانبول منابعی در مورد هنر مدرن و معاصر در اختیار بازدیدکنندگان و محققان قرار می دهد. این کتابخانه در حال حاضر دارای مجموعه ای رو به رشد از 11500 کتاب به زبان های ترکی و خارجی و اشتراک 24 عنوان دوره ای است. این کتابخانه با تهیه کتاب ها و کاتالوگ های منتشر شده توسط موزه ها، مراکز هنری و گالری های ترکیه و خارج از کشور، مجموعه خود را به روز نگه می دارد. خریدها از طریق اهدا، مبادله و همکاری انجام می شود. موزه هنرهای مدرن استانبول بخشی از موسسه فرهنگی گوگل است، به این معنی که می توانید قبل از بازدید، برخی از آثار متعدد موزه را مرور کنید.

کافه موزه

می توانید در مانیفست قهوه بعد از بازدید از موزه استراحت کنید . شما می توانید در تور استانبول خود از طعم های مختلف قهوه ساخته شده از دانه های تازه آسیاب شده لذت ببرید.

فروشگاه موزه

می توانید خرید کنید؛ مجموعه ای از هدایا شامل نشریات هنری، اشیاء خانه و محل کار، کتاب و وسایل سرگرمی برای کودکان و همچنین جواهرات، لوازم التحریر و لوازم جانبی توسط طراحان مشهور را از فروشگاه موزه تهیه کنید.

موزه هنر های مدرن استانبول از موزه های استانبول
موزه هنر های مدرن استانبول از موزه های استانبول

چگونه به موزه هنر مدرن استانبول برویم؟

استانبول مدرن را در محله Asmalimecit در منطقه Beyoglu، درست در انتهای خیابان استقلال پیدا خواهید کرد. 1.3 کیلومتر از میدان تقسیم، و 600 متر از میدان تونل. می‌توانید از خط متروی M2 Haciosman-Yenikapi استفاده کنید و در ایستگاه‌های Taksim یا Sishane پیاده شوید. موزه تا هر دو ایستگاه مترو تقریباً 7-8 دقیقه پیاده فاصله دارد. اگر از مناطق سلطان احمد یا کاراکوی می آیید، از فونیکولار تونل (Tünel Metrosu به ترکی) از Karaköy به سمت Tünel بروید. پس از رسیدن به میدان تونل، موزه تنها 3-4 دقیقه پیاده فاصله دارد. لطفا در نظر داشته باشید که مکان دائمی موزه دارای پارکینگ نمی باشد.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
آدرس: ۱٫۳ کیلومتر از میدان تقسیم، و ۶۰۰ متر از میدان تونل
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی