İstanbul Chocolate Museum-Pelitموزه شکلات پلیت استانبول

شرح

کارخانه شکلات سازی پلیت استانبول مدت هاست که به عنوان یک موزه به جای یک کارخانه شناخته می شود. در تولید شکلات به سختی می توان طعم مناسب را به دست آورد و حفظ آن باید بسیار سخت باشد. علاقه مندان داخلی و خارجی که می خواهند شاهکارهای هنری را ببینند به موزه واقع در استانبول می روند. موزه شکلات پلیت استانبول شاهکارهای هنر جهان، قهرمانان افسانه ها و مجسمه های افسانه های معروف را از شکلات تهیه و به هنردوستان تقدیم می کند.

قدم زدن در میان آبشارهای شکلاتی و استشمام بوی شکلات در موزه که یکی از بهترین مکان های دیدنی با کودکان در استانبول است، هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان بسیار لذت بخش است. کارگاه های شکلات سازی و کیک سازی نیز برای کودکان در این رویای بزرگ شکلاتی برگزار می شود. این موزه از 5 بخش تشکیل شده است. در قسمت ورودی، باور نکردنی ترین تصویر شکلات، آبشار شکلاتی، خانه شکلاتی در اندازه واقعی، کشتی نوح و نقاشی هایی که تاریخچه شکلات را روایت می کنند پذیرای شما هستند. اگر می‌خواهید چیزهای خارق‌العاده‌ای را در استانبول کشف کنید به موزه شکلات پلیت استانبول بروید و لحظات خوبی را در کنار خانواده بگذرانید.

موزه شکلات پلیت
موزه شکلات پلیت

موزه شکلات پلیت استانبول، موزه ای سرگرم کننده و جذاب برای بازدید در استانبول، همه چیز در رابطه با شکلات را به نمایش می گذارد – از یک خانه 3 طبقه که تماماً از شکلات ساخته شده است تا یک منظره روستایی ساخته شده از شیر و شکلات سفید تا حیوانات ساخته شده از شکلات های خوشمزه و یک فواره شکلاتی. به شکلات های قاب شده ای که روی دیوارهای موزه نصب شده به ماکتی از مسجد سلطان احمد که تماماً از شکلات ساخته شده است تا حتی یک ماشین تراموا شکلاتی! در حین تور استانبول از موزه شکلات Pelit دیدن کنید – با خاطرات “شیرین” آنجا را ترک خواهید کرد!

موزه مملو از مجسمه های قابل توجهی است که هر کدام به طور کامل از شکلات حکاکی شده اند. به دنبال بناهای معروف استانبول مانند مسجد آبی، ایاصوفیه، پل بسفر و برج گالاتا باشید. نمادهای جهانی مانند مجسمه آزادی و ابوالهول. صحنه های کتاب مقدس مانند کشتی نوح؛ و سنت های ترکی مانند چرخاندن دراویش. موزه شکلات Pelit هر روز باز است. این موزه کوچک در میان خانواده‌های محلی محبوب است و می‌تواند در آخر هفته‌ها شلوغ باشد—برای جلوگیری از شلوغی، صبح روز هفته از آن بازدید کنید.

رویای آبشار شکلاتی در موزه شکلات پلیت استانبول

مدیر موزه می گوید که آنها در سال 1957 تصمیم گرفتند تا هر لحظه از زندگی را به بهترین شکل زندگی کنند و به شادی طعم دهند. آنها از آن زمان تاکنون به کارهای بزرگی دست یافته اند. خوردن شکلات از آبشار بیش از یک رویا است. چیزهای خوبی در موزه، شکلاتی از آبشار شکلاتی روان به شما پیشنهاد می کنند. وارد موزه شکلات شده اید، خانمی زیبا و صمیمی به شما سلام می کند و شکلاتی که از شیر آب شکلات در قوطی شکلاتی جاری می شود را به شما پیشنهاد می کند. بعد از ورود به موزه شکلات، به قسمت موزه اصلی می روید. در اینجا یک آبشار شکلاتی نیز وجود دارد. شما مجاز به خوردن یک انگشت شکلات از آبشار شکلاتی دوم هستید، اما نمی توانید برای بار دوم از انگشت خود استفاده کنید.

هنر و شکلات در موزه شکلات پلیت استانبول
هنر و شکلات در موزه شکلات پلیت استانبول

آثار باستانی در موزه شکلات

تصور کنید به جز زمینی که روی آن راه می روید، اینجا همه چیز از شکلات ساخته شده است. خانه هانسل و گرتل جای خود را در موزه شکلات باز کرده است. ضمناً دست زدن به محصولات ممنوع است! در اینجا یک درخت کاکائو و بسیاری از چهره های دیگر وجود دارد، کشتی نوح یکی از اولین آثار موزه است، کشتی ای که او برای محافظت از خانواده خود و تمام حیوانات جهان در برابر سیل ساخته است.

در این کار از شکلات تلخ، شکلات شیری و شکلات سفید استفاده شده است. در کنار یا جلوی تمامی کارها یک پلاک اطلاعاتی وجود دارد. نقاشی‌های موزاییکی، ساخته شده از شکلات، نسخه احیا شده خیابان قدیمی استانبول وجود دارد. شاه بلوط فروش، ماست فروش، کفاش، شربت فروش، نان شیرینی فروش، رب و میوه فروش و همه آنها از شکلات ساخته شده اند و ظاهر واقعی دارند.

کشتی نوح در موزه شکلات
کشتی نوح در موزه شکلات

آنچه در این موزه وجود دارد

در این موزه آثار ارزشمند و زیبایی برای دیدن وجود دارد: درب کاخ دولما باغچه، یکی از کاخ های کمیاب امپراتوری عثمانی، کاملاً شکلاتی سفید بود، اما داخل در می توانید شکلات شیری و کمی شکلات تلخ نیز ببینید. اتاق استانبول موزه بسیار محبوب است، آثار مهم زیادی در اینجا وجود دارد. ایستگاه قطار حیدرپاشا، پل بسفر، تراموا نوستالژی تکسیم، مسجد آبی، مسجد سلیمانیه، برج گالاتا، هیپودروم، برج دختر، منتظر بازدید شما از اینجا هستند.

اتاق مولانا اتاق دیگری است که شما آن را تحسین خواهید کرد. در موزه شکلات، شاعر، متفکر، فیلسوف اسلامی مولانا، دراویش در هنگام رقص سما از شکلات سفید اصلی ساخته شده اند، سایر چهره ها از شکلات تیره و شیری ساخته شده اند. اتاق آتاتورک نیز در این موزه مکان جالبی است. یادمان شهید چاناکاله از شکلات ساخته شده است! وقتی به اینجا آمدید می توانید عکس بگیرید. شما می توانید فیلم برداری کنید اما بدون آسیب رساندن به مصنوعات. سلاطین عثمانی وجود دارند و فتح استانبول توسط مهمت فاتح از شکلات متحرک است.

در اتاق افراد مهمی که نشان خود را در تاریخ به جا گذاشته اند، چهره های بسیاری از شخصیت های مهم از انیشتین تا مونالیزا، از پابلو پیکاسو تا مربی لاک پشت های زاییده ذهن عثمان حمدی و سالوادور دالی وجود دارد. یک بخش جداگانه برای کودکان وجود دارد، در بخش با جدیدترین قهرمانان خیالی لحظات بسیار لذت بخشی را با فرزندان خود خواهید داشت.

آثار تاریخی استانبول در موزه شکلات پلیت استانبول
آثار تاریخی استانبول در موزه شکلات پلیت استانبول

چگونه به اینجا برویم؟

موزه شکلات در اسنیورت، در حدود 18 مایلی (30 کیلومتری) غرب مرکز شهر استانبول (سلطان احمد) و حدود 1 ساعت با ماشین واقع شده است. اتوبوس‌ها در نزدیکی Beylikdüzü توقف می‌کنند، اما دسترسی به موزه با حمل‌ونقل خصوصی یا تاکسی راحت‌تر است.

نکات سفر به موزه

ورود به موزه هزینه ورودی 40 لیر دارد، اما کودکان زیر 5 سال رایگان هستند.

یک کافه و فروشگاه هدیه وجود دارد که می توانید شکلات و کیک تهیه شده در محل را خریداری کنید.

موزه شکلات Pelit با ویلچر قابل دسترسی است.

جزئیات بلیط ورودی موزه شکلات Pelit

 

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
آدرس: Sanayi Mahallesi, ۱۶۷۸٫ Sk٫ No:۱۹, ۳۴۵۳۸ Esenyurt/İstanbul, Turkey, Istanbul
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی