Istanbul Aquariumآکواریوم استانبول، یک جاذبه گردشگری دیدنی

شرح

بزرگترین آکواریوم موضوعی جهان، آکواریوم استانبول، جایی که گونه های ماهی ساکن دریاهای جهان را می توان با وسعت مسیر سفر، مناطق موضوعی، جنگل بارانی هزار متر مربعی و فناوری نسل جدید تعاملی در مقایسه با سایر آکواریوم های موجود در آن مشاهده کرد. بزرگترین آکواریوم موضوعی جهان را در تور استانبول تجربه کنید. در استانبول آکواریوم، حیات دریایی را از جنگل های بارانی جهان تا دریای سیاه ببینید. فیلم های خیره کننده 5 بعدی و موارد دیگر را تماشا کنید. سپس، از اوقات فراغت خود در مرکز خرید آکوا فلوریا لذت ببرید.

آیا آماده سفر در مسیری با 16 منطقه موضوعی از دریای سیاه تا اقیانوس آرام و جنگل بارانی آمازون با دنبال کردن یک مسیر جغرافیایی هستید؟ ویژگی های فرهنگی، جغرافیایی، تاریخی و معماری منطقه مربوطه، اقلام تزئینی، نمایشنامه های تعاملی، صدا و نور، فیلم ها و گرافیک های بصری که اطلاعات دقیق آن منطقه در حوزه های موضوعی موجود باشد.

بازدیدکنندگان می توانند حیوانات دریایی متعلق به این مناطق را ببینند و از ویژگی های جغرافیایی و فرهنگی آن منطقه اطلاعاتی کسب کنند. در آکواریوم استانبول، ساعات تغذیه آبزیان برای شما امکان تماشای یک نمایش عالی وجود دارد که طی آن، مربی های متخصص، به جالب ترین موجودات زنده آکواریوم غذا می دهند. آکواریوم استانبول در فلوریا از جاذبه های خاص استانبول ترکیه است.

 جنگل بارانی آمازون در استانبول… این بخش که آکواریوم را منحصر به فرد می کند، احساساتی مشابه جنگل های بارانی آمازون به شما می دهد. سینمای 5 بعدی  ویژه در آکواریوم استانبول، مخاطب را به دنیاهای مختلف می برد.

شبیه ساز طوفان شما احساس خواهید کرد که در وسط طوفان هستید و لحظات هیجان و آدرنالین را در طراحی انحصاری آکواریوم استانبول تجربه خواهید کرد. شبیه ساز طوفان Mirror Maze هنگامی که در تلاش برای یافتن توتم عتیقه مرموز آمازون هستید، در هر گوشه با گذرگاه های مشابه، بازتاب های بی پایان، بن بست های هیجان انگیز و شگفتی های جدید روبرو خواهید شد. در آکواریوم استانبول، غواصی با کوسه ها و پرتوها در مخزن اصلی با ظرفیت آب 4 هزار متر مکعبی که میزبان 5 هزار موجود است امکان پذیر است.

آکواریوم استانبول
آکواریوم استانبول

دیلک کاپاان اوغلو، هماهنگ کننده کل آکواریوم استانبول به خبرگزاری آناتولی (AA) گفت: “1500 گونه در آکواریوم وجود دارد. ما در مجموع 15000 موجود خشکی و دریایی داریم. هدف ما افزایش این تعداد به 20000 است.”

کاپاان اوغلو گفت: “بزرگترین ویژگی آکواریوم ما این است که ما یک داستان داریم. بازدیدکنندگان ما از طریق این داستان یک تور جهانی انجام می دهند.”

آکواریوم استانبول نیز توسط متخصصین رشته خود و با رعایت استانداردهای جهانی به تمام معنا مدیریت می شود. همه موجودات زنده در آکواریوم در شرایطی که تا حد امکان نزدیک به محل زندگی خود هستند به زندگی خود ادامه می دهند.

سفر این موجود دریایی به آکواریوم از سراسر جهان در مناطقی مانند آمریکا، آفریقا، اندونزی، پرتغال و سایر نقاط اروپا نیز داستان جالبی را به همراه دارد.

از زمان تأسیس آن در آوریل 2011، سالانه 1.2 میلیون نفر از این آکواریوم بازدید می کنند، کاپاان اوغلو خاطرنشان کرد: “پیش بینی می کنیم که این تعداد در آینده نزدیک به 1.5 میلیون نفر برسد. ما عموماً میزبان تعداد زیادی بازدید کننده از کشورهای عربی هستیم. ما اروپایی ها، آسیایی ها و آمریکایی ها نیز داریم.”

بازدید از آکواریوم استانبول
از زمان تأسیس آن در آوریل 2011، سالانه 1.2 میلیون نفر از این آکواریوم بازدید می کنند

درباره آکواریوم استانبول

آکواریوم استانبول فلوریا، که عضو انجمن جهانی باغ وحش ها (WAZA) است، یک ساختمان دو طبقه است، در زمینی به وسعت 100 هکتار، یکی از سه پروژه بزرگ آکواریوم در جهان، در کنار آکواریوم های گرجستان و بالتیمور (ایالات متحده آمریکا) است. ساختمان آکواریوم 2 طبقه و در مجموع 23000 متر مربع مساحت دارد. دارای 30000 متر مربع پارکینگ 64 مخزن که در مجموع 6800 متر مکعب آب ذخیره می کند. فضای بازدید کننده 6000 متر مربع; از دریای سیاه تا اقیانوس آرام یک فضای تور موضوعی به طول 1.2 کیلومتر. یک جنگل بارانی به مساحت 1200 متر مربع با شبیه‌سازی‌های آب‌پاشی، مه‌آلودگی و آب و هوا. بنابراین، آکواریوم فرصتی برای دیدن بیش از 1500 موجود دریایی و خشکی، مجموعه ای غنی و متنوع از آبزیان از 16 منطقه جغرافیایی است. با نمایشگاه‌های تعاملی به زبان‌های انگلیسی و ترکی، مخازن کوسه‌های بالای سر، کافه‌های متعدد و یک سالن سینمای 5 بعدی، در آکواریوم به اندازه کافی برای سرگرمی خانواده ها وجود دارد.

آکواریوم استانبول (استانبول آکواریوم) مقصدی مناسب برای گذراندن نیم روز در صورت تمایل به کاوش و غوطه ور شدن به معنای واقعی کلمه در زندگی دریایی است. در حال حاضر سردرگمی زیادی در مورد آکواریوم های استانبول وجود دارد. دلیل ساده این امر این است که استانبول صاحب دو آکواریوم عظیم است. اولین مورد در فروم استانبول واقع شده است، جایی که کوسه ها جاذبه اصلی آن هستند. موردی که در اینجا در مورد آن صحبت خواهم کرد در فلوریا قرار دارد و بر هر نوع حیات دریایی که در دریاها و اقیانوس های مختلف یافت می شود تمرکز دارد.

درباره آکواریوم استانبول
درباره آکواریوم استانبول

از دریای سیاه تا اقیانوس آرام

چیزی که آکواریوم استانبول را منحصر به فرد می کند این است که آنها همه چیز را بر اساس 16 موضوع طبقه بندی کرده اند. به این ترتیب، یک سفر 1.2 کیلومتری را طی می‌کنید و از یک دریا یا اقیانوس به دریا دیگر می‌روید. شما شاهد زندگی زیر آب خواهید بود و با ویژگی های فرهنگی، تاریخی و معماری آشنا خواهید شد. همه قسمت‌های موضوعی دارای کد رنگی هستند، دارای سیستم‌های نورپردازی صوتی رایگان برای منطقه موضوعی خاص هستند، و دارای تصاویری اطلاعاتی به زبان ترکی و انگلیسی برای تعامل، آموزش و سرگرمی در طول مسیر هستند.

مسیر زیر را دنبال خواهید کرد:

 • دریای سیاه
 • تنگه استانبول
 • داردانل
 • دریای اژه
 • کانال سوئز
 • دریای سرخ
 • گرمایش جهانی
 • مدیترانه ای
 • تنگه جبل الطارق
 • اقیانوس اطلس شرقی (لیبرتی، کشتی غرق شده)
 • اقیانوس اطلس میانه
  اقیانوس اطلس غربی
 • کانال پاناما
  اقیانوس آرام
 • ناتیلوس (زیردریایی)
 • جنگل بارانی
 • نمایش ها و امکانات اضافی

این مرکز همچنین دارای دو سینمای 5 بعدی با 6 محور است. سالن های 15 نفره علاوه بر جلوه های بصری سه بعدی، درک بیشتری از باد، مه، آب و حس لامسه ارائه می دهند. قیمت این جشن مجازی برای فیلم اول 7.5 لیر و برای فیلم دوم 10 لیر است.

اگر بچه‌ها را همراه می‌برید، در قسمت‌های مختلف مسیر گشت و گذار می‌توانید استراحت کنید. سه کافه و یک رستوران از یک طرف رو به «کانال پاناما» و از طرف دیگر رو به دریا است.

از دریای سیاه تا اقیانوس آرام در آکواریوم استانبول
از دریای سیاه تا اقیانوس آرام در آکواریوم استانبول

هزینه ورودی آکواریوم استانبول و ساعات کار

آکواریوم استانبول همه روزه بین ساعت 10 صبح تا 8 شب باز است. بزرگترین آکواریوم موضوعی جهان، آکواریوم استانبول، به بازدیدکنندگان از 7 تا 70 سال اجازه می دهد تا در دنیای زیر آب غوطه ور شوند. هزینه های ورودی عبارتند از:

58 لیره – بزرگسالان
35 TL – کودکان، دانش آموزان، معلمان، افراد بالای 65 سال (شما موظف هستید شناسنامه یا مدارک خود را نشان دهید) و افراد معلول
145 لیر – برای یک خانواده 3 نفره
180 لیر – برای یک خانواده 4 نفره

 

 

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
آدرس: Şenlikköy, Yeşilköy Halkalı Cd٫ No:۹۳, ۳۴۱۵۳ Florya/İstanbul, Turkey
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی