Çamlıca Hill in Istanbulتپه چاملیجا در استانبول

شرح

تپه چاملیجا در استانبول مناظر پانورامای خیره کننده ای از استانبول را در یک پارک عمومی بزرگ با چایخانه ها، کافه ها و یک رستوران تاریخی ارائه می دهد. این تپه یک جاذبه توریستی برای بازدیدکنندگان است و مکان‌های زیادی برای دیدن و کارهایی برای انجام دادن دارد، بنابراین چه برای تاریخ، معماری، شگفتی‌های طبیعی یا فرصت‌های عکس در آن باشید، این مکانی است که می‌توانید همه این کارها را انجام دهید. حتی می توانید تاریخ امپراتوری عثمانی را در یک قصر واقعی تجربه کنید. از کاخ های باستانی گرفته تا مساجد وسیع، رستوران ها، تا مناظر باورنکردنی، تعجبی ندارد که مردم به این تپه هجوم می آورند.

چاملیجا مرتفع‌ترین تپه استانبول است که تمام نقاط دیدنی شهر را می‌توان از روی آن دید و دارای جنگلی طبیعی است که با درختان کاج چند ساله مرتب شده است تا آن را همیشه سبز کند.

دولت ترکیه در سال 1980 تصمیم گرفت از تپه چاملیجا به عنوان مکان گردشگری استفاده کند، زیرا این تپه به دلیل موقعیت ممتاز و زیبایی طبیعت، شگفت انگیز است. یک استراحتگاه، چندین کافه و مسیر ساخته شد و مسیرهای پیاده روی راحت ایجاد شد. باغ‌های مختلفی در داخل منطقه تپه ایجاد شد تا از یک طرف به زیارتگاه گردشگران تبدیل شود و بهترین مکان برای بزرگداشت سالگرد ازدواج هزاران عروس از مناطق مختلف ترکیه باشد که نام معروف خود را از آنجا گرفته است. تپه عروس ها».

تپه چاملیجا
چاملیجا در بخش آسیایی استانبول در منطقه اوسکودار قرار دارد و ورود به آن در طول روز رایگان است.

در چاملیجا چیست؟

تپه چاملیجا از دو تپه تشکیل شده است که یکی از آنها بزرگ و با ارتفاع 267 متر از سطح دریا است که در آن جنگل کاج وجود دارد و دیگری کوچک در ارتفاع 229 متری از سطح دریا. از دو تپه بزرگ می توان کل شهر استانبول را با تنگه، سه پل، جزایر معروف شاهزاده که در وسط دریای مرمره واقع شده است، علاوه بر کوه اولوداگ، با قله همیشه سفید برف، که نزدیک بورسا واقع شده است، دید.  در آن، مانند تمام باغ ها و مناطق دیگر استانبول، جشن های گل لاله و بهار برگزار می شود. باغ با زیباترین انواع گیاهان و گل رز تزئین شده است، با رنگ های جذاب آنها که چشم و دل را خشنود می کند.

علاوه بر مناظر شگفت‌انگیز، در تپه چاملیجا، یک پارک خوب برای گذراندن اوقات فراغت مانند افراد محلی و یک باغ چای دلپذیر (Çamlıca Sosyal Tesisleri) خواهید دید که می‌توانید در آن بنشینید و از غذاهای ترکی (مانند کومپیر، گوزلمه، دونر، و غیره) با قیمت های مناسب، لذت ببرید. این واقعا یک مکان فوق العاده برای گذراندن چند ساعت استراحت، خوردن یا نوشیدن یک چای ترکی در عین لذت بردن از منظره فوق العاده است!

اگر دوره کاشت لاله در ماه آوریل در تپه چاملیکا، جایی که هوای تازه حاکم است، با تور استانبول به اینجا بروید، می توانید تصاویر بسیار رنگارنگ تری ثبت کنید. تقریباً هر آخر هفته ممکن است با چند عکاس عروسی روبرو شوید، مکان ایده آلی برای عکاسی تازه عروس است

در چاملیجا چیست؟
در چاملیجا چیست؟

برج و رستوران چاملیجا

برج چاملیجا – این برج بر روی یک تپه، نماد گرانبها استانبول، یکی از زیباترین شهرهای جهان، با تراس و رستوران 360 درجه تماشایی، موقعیت استراتژیک، زیبایی‌های طبیعی، و تاریخ چند صد ساله خود، برافراشته است. بیان می شود که با هدف رساندن فعالیت های ارتباطی به تمام نقاط کشور به منظور رساندن فعالیت های ترکیه در زمینه ارتباطات و پخش به استانداردهای جهانی و رفع آلودگی آنتن دیش روی (بیگ) بویوک تاسیس شده است. . برج Camlica که در مساحتی بالغ بر 30150 متر مربع ساخته شده است، بلندترین سازه استانبول با ارتفاع 587 متر از سطح دریا است. این برج از 49 طبقه تشکیل شده است که 4 طبقه زیر زمین و 45 طبقه روی زمین است. پروژه برج Çamlıca ابتدا با رقابت سازماندهی شد، سپس به صورت سه بعدی طراحی شد. برج بر خلاف یک سازه معمولی یک سازه نمادین است زیرا بلندترین سازه ترکیه است و در یکی از مناطق پرخطر قرار دارد که بحرانی ترین نقاط خطر زلزله و بار باد در آن تلاقی می کنند.

با پیشرفت سریع تکنولوژی، نیاز به فرستنده ها برای پخش موثر رادیویی تلویزیونی هر روز افزایش می یابد. برج تلویزیون و رادیو، واقع در تپه Kucuk Çamlıca (کوچک) با هدف رساندن کیفیت و ظرفیت پخش به استانداردهای جهانی به لطف همکاری با شرکت های فناوری محلی است.

از سپتامبر 2020، سرویس پخش به طور فعال در برج ارائه می شود. بیش از 100 فرکانس رادیویی را می توان به طور همزمان بدون وقفه پخش کرد. هدف این برج علاوه بر خدمات پخش رسانه ای، ارائه خدمات زیرساختی به اپراتورهای مخابراتی بی سیم نیز می باشد.

به نظر می رسد استانبول با برج Camlica، سوغاتی ها، کافه و رستوران 360 درجه خود توجه زیادی را به خود جلب خواهد کرد. وقتی چنین منظره منحصر به فردی در کلانشهر بزرگی مانند استانبول باشد، ارزش آن بیشتر می شود.

 چاملیجا
چاملیجا

مسجد تپه چاملیجا

مسجد چاملیجا بزرگترین مسجد تاریخ جمهوری ترکیه است که بر روی تپه ای که نام خود را از آن گرفته ساخته شده است. این مسجد که اولین پایه های آن در سال 2013 گذاشته شد، به دلیل وسعت عظیمش تنها در سال 2020 برای عبادت افتتاح شد.

ظرفیت عبادت مساجد 37500 نفر است. معماران مسجد با مسابقه ای مشخص شدند که اخیراً بارها تکرار شده و 62 پروژه در این مسابقه شرکت کردند. از مسابقه؛ این بنا در تاریخ 6 آگوست 2013 پس از تصمیم به اجرای پروژه های مقام دوم حیریه گل توتو و بهار میزرک با کسب مقام های دو دوم، دو مقام سوم و پنج لوح افتخار پایه گذاری شد. اگرچه یکی از معماران از دانشگاه سلجوک و دیگری از دانشگاه لفکه فارغ التحصیل شده است، ده سال است که با هم دوست هستند. این مسجد که از سراسر استانبول قابل مشاهده است، در مجموع دارای 6 مناره است. قرار است یک تونل 3 کیلومتری برای حمل و نقل ساخته شود. ارتفاع مناره های این مسجد بزرگ نماد پیروزی 1071 ملازگیرت، ارتفاع گنبد نماد عبارت “72.5 ملت ساکن استانبول” و قطر گنبد است. این نماد بشقاب استانبول است. همه چیز فکر شده است، از بخش زنان گرفته تا اتاق شیردهی. نمای بیرونی مسجد با سنگ های اونیه پوشیده شده است.

مسجد تپه چاملیجا
مسجد تپه چاملیجا

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
آدرس: Kısıklı, Çamlıca Tepesi yl No:۲۵/۱۰, ۳۴۶۹۲ Üsküdar/İstanbul, Turkey
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی