Bosphorus Cruiseکروز بسفر با توقف در سمت آسیایی

شرح

با کروز بسفر با توقف در سمت آسیایی، در این سفر حماسی بین اروپا و آسیا در تنگه زیبای بسفر استانبول حرکت کنید. در طول سفر خود، شگفتی های شرق و غرب را خواهید دید که از طریق این آبراه دوست داشتنی که اروپا و آسیا را از هم جدا می کند، همراه با راهنمای چند زبانه هستند. توقف در سمت آسیایی و کاوش در Kanlica، که در سرپیچی از زمان ایستاده است، یکی از زیباترین مناطق استانبول است. کانلیکا سرسبزترین نقطه سمت بخش آسیایی است که می توانید ماست کانلیکا را امتحان کنید و همین دلیل کافی برای بازدید افراد زیادی از این شهر دوست داشتنی است.

در کروز لوکس بسفر، داستان ها و حکایات این شهر مسحورکننده را بشنوید. از دیوارهای قطور قلعه روملی قرون وسطایی لذت ببرید. در این قایق تفریحی 2.5 ساعته در تنگه بسفر، تجملات را تجربه کنید. این یک تور گروهی کوچک است که به مسافران کمک می کند مدتی را به دور از شلوغی استانبول بگذرانند.

کروز بسفر
بازدید از استانبول بدون سفر دریایی بسفر کامل نمی شود، پس چرا روز خود را با کروز بسفر شروع نکنید!

نکات مهم کروز

  • 2.5 ساعت تفریح در بسفر با یک قایق تفریحی لوکس
  • از کانلیکا، سرسبزترین نقطه سمت آسیایی دیدن کنید
  • ویلاهای چوبی عثمانی و محله های شیک در کنار ساحل را ببینید
  • محله های عجیب و غریب را کاوش کنید و تاریخ این شهر شگفت انگیز را بیاموزید
  • با یک راهنمای تور مجرب و مسلط با یک قایق تفریحی مجلل و راحت سفر کنید

توضیحات کامل کروز بسفر

مناظر و تاریخ استانبول را در این سفر دریایی در تنگه بسفر با کروز بسفر کشف کنید. هنگام گشت و گذار در تنگه بسفر با یک قایق تفریحی لوکس و مدرن، از ظرافت امپراتوری و منظره پانورامای منحصر به فرد از بخش های آسیایی و اروپایی استانبول که به زیبایی روشن شده است، لذت ببرید. از زیر دو پل معلق بسفر که اروپا و آسیا را به هم متصل می کند، عبور کنید و از جاذبه های دیدنی استانبول از جمله کاخ توپکاپی، مسجد آبی، برج لئاندر و شیک ترین مناطق استانبول اورتاکوی و ببک دیدن کنید. از خط افق شهر عکس بگیرید و به راهنمای خود در مورد تلاقی فرهنگ هایی که در این نقطه ملاقات بین اروپا و آسیا وجود دارد گوش دهید.

استانبول شهری زیبا با ویژگی های خاص خود است که می توانید با تور ترکیه از تماشای جاذبه های بینظیر آن لذت ببرید. این سفر دریایی در بسفر شما را در معرض دید متفاوتی از استانبول قرار می دهد. در این تور نیم روزه می توانید با قایق شهر زیبا را تماشا کنید. تنگه بسفر که دو قاره را از هم جدا می کند همیشه برای زندگی در استانبول بسیار مهم بوده است. زمانی کانال اصلی برای جابجایی ارتش های مهیب بود، اکنون عملکردهای صلح آمیزتری دارد. دیدن این مسیر تجاری مهم برای مسافران ضروری است.

توضیحات کامل کروز بسفر
توضیحات کامل کروز بسفر

جزئیات سفر 

تنگه بسفر

تنگه بسفر، حدود بیست مایل طول دارد، گاهی مانند رودخانه، گاهی شبیه دریاچه‌ای محصور در خشکی. سپس، قبل از پیوستن به دریای سیاه، به یک کانال صخره ای و وحشی تبدیل می شود. تنگه بسفر آرام و منظم نفس می کشد . این تنگه نه تنها با نور خود به مسافر برق می‌دهد، بلکه او را از تابش سفید خورشید روی سینه‌اش مست می‌کند انگار که آسمان آبی در آن می‌ریزد. از شهر استانبول می گذرد و آن را به دو نیمه تقسیم می کند.

کاخ دولما باغچه (بدون توقف)

تا قرن هفدهم، منطقه ای که کاخ دولما باغچه در آن قرار دارد، یکی از خلیج ها در امتداد تنگه بسفر، کشتی بادبانی افسانه ای، ARGOS بود که آرگونات ها برای یافتن پشم طلایی که در اینجا لنگر انداخته بود، حرکت کردند.

اورتاکوی (بدون توقف)

مسجد اورتاکوی با نام رسمی Büyük Mecidiye Camii در بشیکتاش، استانبول، ترکیه، در کنار آب میدان اسکله اورتاکوی، یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها در تنگه بسفر است.

پل بسفر (بدون توقف)

که در 29 اکتبر 1973 در پنجاهمین سالگرد جمهوری ترکیه افتتاح شد، دارای طولانی ترین در اروپا و چهارمین در جهان است. این پل معلق دارای طول کلی 1560 متر (1706 یارد) و عرض 33.4 متر (110 فوت) است. دهانه بین دکل ها 1074 متر (1175 یارد) و فاصله از سطح دریا 64 متر (210 فوت) است. ساخت سیستم تعلیق جعبه-تیر فولادی توسط یک کنسرسیوم بریتانیایی-آلمانی انجام شد. دومین پل ارتباطی اروپا و آسیا بر روی تنگه بسفر در سال 1989 بین Emirgan و Kanlica تکمیل خواهد شد.

مسجد دولما باغچه (بدون توقف)

مسجد دولما باغچه مسجدی در استانبول ترکیه است که به سفارش مادر ملکه بزمی عالم ولید سلطان ساخته شده است.

پل فاتح سلطان مهمت (بدون توقف)

پل فاتح سلطان مهمت که با نام پل دوم بسفر نیز شناخته می شود، پلی در استانبول ترکیه است که بر روی تنگه بسفر قرار دارد. هنگامی که در سال 1988 تکمیل شد، این پل پنجمین پل معلق طولانی در جهان بود. با میدان اسکله، درخت چنار به یاد ماندنی، کافه خانه ترکی 126 ساله، مردم محلی همیشه خندان، آرامش کنار دریا و البته ماست کانلیکا از مهمانان خود استقبال می کند. میدان İskele (اسکله) قلب Kanlıca است.

کاخ بیلربی (بدون توقف)

این کاخ که در ساحل آسیایی بسفر بین روستاهای Kuzguncuk و Cengelköy قرار دارد، توسط سلطان عبدالعزیز در سال 1865 ساخته شد. کاخ Beylerbeyi که از تنگه بسفر دیده می شود مانند یک دید سفید در یک افسانه شناور است. این خانه عجیب و غریب ترین خانه سلطنتی قرن نوزدهم است که میلیون ها دلار برای آن هزینه شده است. این ساختمان کاملاً از سنگ مرمر ساخته شده است و از تمام کاخ های پادشاهان اروپایی پیشی گرفته است. ملکه اوژنی در سفر خود در سال 1869 و همچنین تزار نیکلاس ایل روسیه در این کاخ اقامت کردند. ادوارد هشتم در سال 1936 مهمان این کاخ بود. 

قلعه روملی (بدون توقف)

در باریک ترین نقطه بسفر، قلعه روملیحیسار قرار دارد که توسط سلطان محمد، فاتح در ساحل اروپا ساخته شده است. خود سلطان در روز 26 مارس 1452 سنگ بنای قلعه را به منظور کنترل عبور کشتی ها از تنگه بسفر و استفاده از آن به عنوان پایگاهی برای حمله خود به شهر گذاشت.این قلعه بر روی سایت باستانی هرمیون ساخته شده است. در 28 آگوست 1452 طی پنج ماه تکمیل شد. داریوش در سال 500 قبل از میلاد در این نقطه پل پانتونی را بر روی تنگه انداخت و بیش از 700000 مرد را پشت سر گذاشت. برای سلطان مهمت، فاتح، کلید قسطنطنیه بود.

جزئیات سفر کروز بسفر
جزئیات سفر کروز بسفر

کیز کولسی (بدون توقف)

این برج در 180 متری سواحل اوسکودار قرار دارد که دو نام متفاوت دارد. اروپایی‌هایی که آن را برج Leander نامیدند، فکر می‌کردند که در اینجاست که لئاندر در حال غرق شدن در تنگه بسفر بود تا به قهرمان محبوبش، کشیش آفرودیت برسد. اما، در واقع، لئاندر هرگز از اینجا عبور نکرد، حتی در افسانه ای که به داستان برج دوشیزه اشاره می کند، که هرگز تأیید نشده است، به این صورت است. کنستانتین برای محافظت از دخترش برج را در اینجا ساخت، زیرا یک جادوگر پیش‌بینی کرده بود که او توسط مار گزیده خواهد شد. او در آنجا زندانی شد و به زنانگی رسید تا اینکه یکی از افسران کاخ شاهنشاهی عاشق زیبایی او شد و سبدی از هلو و انجیر برای او فرستاد. ماری که زیر برگ انجیر پنهان شده بود، شاهزاده خانم را که در آستانه مرگ بود، گاز گرفت که افسر از راه رسید و سم را از بازوی او مکید.

گالاتا کوپروسو (بدون توقف)

پل گالاتا پلی است که بر روی شاخ طلایی در استانبول ترکیه قرار دارد. به ویژه از اواخر قرن نوزدهم، این پل در ادبیات، تئاتر، شعر و رمان های ترکی برجسته شده است. برج گالاتا، که توسط جنوایان کریستیا توریس نامیده می شود، یک برج سنگی قرون وسطایی در محله گالاتا/کاراکوی استانبول، ترکیه، درست در شمال محل اتصال شاخ طلایی به تنگه بسفر است.

غرفه کوچوکسو (بدون توقف)

کاخ تابستانی کوچوکسو که گاهی کاخ گوکسو نیز نامیده می شود، بین روستاهای آنادولوهیسان و کندیلی در ساحل آسیایی بسفر واقع شده است. کاخ کوچوکسو برای اولین بار توسط محمود اول در سال 1749 ساخته شد. بعداً در طول سلطنت سلیم ایل و احمد ایل مورد بازسازی قرار گرفت. این قصر در سال 1857 توسط سلطان عبدالمجید بازسازی شد. سلطان عبدالعزیز چهره جدیدی به کاخ داد و آن را مرمت و تزئین کرد. این یک بنای کوچک اما زیبا است که در امتداد لبه بسفر کشیده شده و با نرده های چدنی پیچیده احاطه شده است. آب ها و امواج بسفر، تراس های آن را از سنگ مرمر پر زرق و برق، می شویند و گاه در فرورفتگی های مشبک و مرموز آنها نفوذ می کنند.

جزئیات بازگشت

تور کشتی کروز بسفر در اسکله Karakoy، درست در کنار پل گالاتا خاتمه می یابد.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی